bugün

hiç eskimeyen, içlerinden birinde herkesin birer hikayesini saklayan, bu yüzden de hep değerli kalacak şarkılardır.
(bkz: kış güneşi)
(bkz: dön bebeğim)
(bkz: atıl kurt)
(bkz: kıl oldum)
(bkz: yakalarsam)* *
kış güneşi, inci tanem, vazgeçemem, unut beni, selam ver, ikimizin yerine, biz nereye, beni anlama, dön bebeğim, unutmamalı, bekle, gitme,yine sensiz, söz verdim, sarıl bana gibi mest eden parçalardır.

gece gece duygulandım be sözlük.
kır zincirleri parcasina duyulan ozlemi bir kat daha arttiran sarkilardir.
en ölümsuz olanlardir.
unutulmayacak olanlardir.
(bkz: ölürüm sana)
(bkz: kır zincirlerini)
ikisi yeter.
yenilerine göre çok çok iyi ve çok daha duygusal olan şarkılardır.
hep eskileri iyileriz değil mi...

çoğuna katılamam. ama tarkan'ın şarkıları konusunda katılırım...

çişi gelirken daha iyiydi tarkan.
gerçekten!
yanlış hatırlamıyorsam bir şarkısının arapça farça versiyonuna rastlamıştım ilginç.
türk pop müziği en büyük, en sağlam çıkışını 90 lı yıllarda yapmıştır. o yıllardaki en büyük yıldızımız da hala popülaritesini sürdüren tarkandır. o yıllarda albümlerde kullanılan en önemli enstrüman org olmasına rağmen(hani klavye bile değil düşün) bu kadar muhteşem albümler nasıl yapılmıştır şaşarım. belki çocukluğumuz, ilk aşkımız... sahildeyken ya da serin bir yaz akşamı ya da sıcacık bir kış gecesi dinlediğimiz bu şarkılar şimdilerde kulaklarımıza geldikçe gözlerimizi bu yüzden dolduruyor. şahsen türk pop tarihinin 1 nolu şarkısını kış güneşi olarak sayarım. ve tarkanın eski şarkılarından selam ver, gelip de halimi gördün mü, şeytan azapta gibi şarkıları da tek geçerim. en oynağı bile beni hüzünlendiriyor.
şimdiki şarkılara nazaran daha hissederek yazılmış ve önemsenmiş kaliteli şarkılar.
şimdiki gibi beşinci dinleyişten sonra sıkmayan, kalıcı ve unutulmayan şarkılardır. tarkan'ın şimdiki albümleri ve klipleri daha yüksek bütçelidir, şarkıları yine özenle seçilmiştir; lakin hiç biri eski şarkılardaki kadar bağımlılık yaratmaz, insanın içini cız ettirmez.
yenilerine on basar(dır).*
sezen aksu destekli olduğu ve doksanlı yıllar ruhunu taşıdığı için tarkan'ın bile bir daha eşi benzerini yapamayacağı şarkılardır.
özlenendir. ve tarkan'ın yeni şarkılarına dinledikten sonra daha da bi özletir. bu müzik piyasası, tarkan'ı bile değiştirdi ya helal olsundur!
aranjmanları ozan çolakoğlu felan yapsa da olmuyor demek ama adam gene bi konser veriyor, cem yılmaz ile ikisi bir memurun çeyrek maaşına sahneye çıkıyorlar valla.
kimdi!...
(bkz: seviş benimle)

(bkz: gül döktüm yollarına)
(bkz: unutmamalı)
(bkz: adımı kalbine yaz)
(bkz: entry parsellemek)
tarkan'ı tarkan yapan şarkılardır.
(bkz: eskiden buralar dutluktu)
tarkanın daha ön iki dişinin ayrık olduğu zamanlarda yaptığı enfes şarkılardır. (bkz: kıl oldum abi)
şımarık, anaokulunda daire kapmaca oynardık bu şarkıda hala aklıma gelince eğleniyorum.