bugün

rusların iyice sapıttığının göstergesidir. rusları aklı başında ve eğitimli bir millet sanırdım ama adamlar tam denyo çıktı rıza baba.

hadi tarkan'ı salla ama türk kahvesi ve hindi eti gibi lezzetler yasaklanabilir mi? gerekçe ise türk kahvesinin ve hindinin türkiye'yi ve türkleri çağrıştırıyor olmasıymış.

hatta haber sitelerine bile düşmüş olay. üstelik bunu diyen adamlar sokaktaki herhangi bir rus da değil, siyasetçiler, belediye başkanları, vekiller falan. geçen gün de bir tanesi istanbul boğazına atom bombası atalım dediydi zaten.

http://www.milliyet.com.t...detay/2157031/default.htm

rusların neden avrupalı bir millet sayılmadığını şimdi daha iyi anlıyorum. rusların iç ve dış politikasını akılcı, rasyonalist sanırdım ama adamlar tepkisel, reaksiyonistmiş meğersem. rusların düşünsel ve siyasal meselelerde ermenilerden, araplardan, bulgarlardan, yunanlılardan farklı olmadığı anlaşılıyor.

hoş ruslarda da hiçbir zaman bir ingiliz'in soğukkanlılığı, alman'ın disiplini, fransız'ın bohem yaşamı olmamıştı ama yıllar yılı yine de rusya'yı önemli ve kayda değer bir ülke olarak görür yarım avrupalı olarak değerlendirirdik. demek adamların düşünce dünyaları çok da gelişkin değilmiş. sözde türkiye'yi cezalandırma yöntemleri bile çok komik. türkiye'ye verdikleri tepkiler bile oyuncağı kırılan anaokulu çocuğunun verdiği tepkiler gibi.
güncel Önemli Başlıklar