bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  uyusturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan sarkıcının uğradığı ayrımcılık.Kelepcelenmemek,demir parmaklıklar yerine baskomiserle oturmak üstüne devlete resmi işlerin yapılması için verilen bilgisayarda oyun oynaması,pizza sipariş etmesi gibi.Güzelim ülkemde bunların yanında 70 yasında bir amca 40liralık su borcu yüzünden 4gün yatmasıyla insanı isyan ettiren durum.*
  3 ... heredot1923
 2. 2.
  sadece devlet kurumlarının değil medyanın da yaptığı ayrımcılık.
  1 ... imilhan
 3. 3.
  pozitif ayrimcilikla uzaktan yakindan hicbir alakasi yok.

  pozitif ayrimcilik nedir mi?

  ornegin ozel sirketlerde bedensen engellilerin istihdami icin bir alt limit olmasi. ya da farkli bir ornek, parlementoda kadin milletvekilleri icin ayrilmis bir taban koltuk sayisi bulunmasi.

  iste boyle kucuk sirinler.
  1 ... reanarchy
 4. 4.
  kanunen uyuşturucu madde satmak suçtur, ama uyuşturucu madde kullanmak suç değildir ve tedavi önerilir. hiçbir ayrımcılık olamaz.
  ... zaga
 5. 5.
  tarkan efendinin kapalı alan korkusu (klastrofobi) olduğundan komiserin odasında oturtulması, soruşturmada uyuşturucu ile ilgili hiçbir soru sorulmaması gibi olaylardan oluşan ayrımcılıktır. bu kişi sanatçı kişiliği haricinde normal bir vatandaş olduğuna göre neden böyle bir muamele gördüğü insanı sinir eden sorulardandır.
  ayrıca karakolda vatandaşımız bol bol felsefe kitabı ve mesnevi okuduğunu söylemiştir. ( ne ara okudun lan zaten bir gece kalmışın. ) ayrıca insanlarımıza ünlü kişilerin başına kötü bir şey geldiğinde, dini motifli kitap okuma ritüelinide göstermiştir. ( deniz seki, tuğba özay örneği ) daha çok şey söylemek isterdim ama ne bileyim boşa konuşuyoruz. ayrıca sözlerimi mesneviden bir beyit ile bitirmek istiyorum tarkan için.

  olgunun halinden anlar mı hiç ham
  söz uzar gider, kısa kesmek lazım vesselam. *
  ... kokualamayanadam
 6. 6.
  kullanmak ta suçtur. bazen hemen tutuklanmayı gerektirmez. iler ki davada tarkan suçlu bulunursa hapis yatar.
  aslında kokain gibi ağır uyuşturucularda tutuklanma olurdu.
  -1 ... klauss
 7. 7.
  karkoldan takkeli çıkmadı ya ona yanarım. nasılsa moda ve türk halkı salak ya hemen inanırdı dimi ? deniz seki şarkıcı çakması gibi çok degiştim şeklinde anırarak çıkması lazımdı. diyecek çok laf var ama yok aslında. koca yazıklar olsun sadece.
  ... elbette olsun
 8. 8.
  popüler olmasının haklı! kazancıdır. ama bunu sadece polisler de yapmadı. sanat severlerimizin davranışları, hele de 'türkiye seninle gurur duyuyor.' naraları ne kadar cahil bir millet olduğumuzu birkez daha hatırlattı. tamam tarkanı seversin hatta sesini, müziğini, ama sevdiğin insanın her davranışı da desteklenmezki.üstelik bir sanatçıysan kendine daha çok dikkat etmelisin seni bir sürü örnek alan insan olduğunu düşünerek. şimdi başta tarkan olmak üzere birçok kişi uyuşturucu kullanmayla ne kadar gurur duyulduğunu düşünse yeridir.
  ... ebegume cici
 9. 9.
  aynı suç kapsamında kimi şüphelilere kelepçe takılırken tarkanın bu uygulamadan muhaf tutulması, bunun gibi tarkanın hakim ve savcıların kullandığı kapıdan içeri alınması gibi uygulamalar açıkça kanun önünde eşitlik ilkesine aykırıdır.
  ... kuvvetle muhtemel