bugün

Yasaklanan şeyler ilgi çeker, kiymete biner. Bu ne olursa olsun. Sigara yasak dense içmeyenler neymiş diye bakmak ister. O yüzden devlet kontrolünde olmali.
bilakis sayıları hızla arttırılmalı. devlet bu konuda destek sağlamalı ve her caddeye bir tarikat külliyesi ve talebe yurdu açılmalıdır.

halk şeyhin nur çeşmesinden lıkır lıkır içmek istiyorsa halka mani olmak yanlıştır.
Tüm kurumlardaki etkinliği azaltılmalı.
yasaklanmasın, tam tersine rekabet etmeleri teşvik edilsin, örneğin "bizim tarikat daha iyi" yarışmaları yapılsın, her şey açığa çıksın, gizlisi saklısı kalmasın, her tarikat sunduğu hizmetleri yazılı olarak beyan etsin, mevcut üyelerini referans göstersin, ayrıca her tarikatın kendi özgün web sitesi olsun, eposta kampanyası ile mürid bulma kampanyaları düzenlesin. e-tarikat düzenine geçilsin, ve e-mürid kapsamında her mürid adayı için mürid olma yol haritası yayınlansın, her tarikat kendine özgü kılık kıyafet ve o tarikatın nişanelerini e-ticaret yoluyla pazarlasın ve fiyatlarını serbestçe belirlesin. tarikatlar arası zikir ve ilahi yarışmaları düzenlensin, final karşılaşması internetten yayınlansın.
--spoiler--
bir ejderham olsa mesela ilk yakacağım yer fatih olurdu.
--spoiler--

bok böceğinin ejderha olma hayalleri ve hevesleri.
Özeti en baştan vereyim; Devlet içinde devlet oluşturdukları için parazit haline geliyorlar ve kesinlikle yok edilmelilerdir.

Kesinlikle yasaklanmalılar. Zira islam dininde tarikat diye bir şey yoktur ve tarikatlar günümüzde birer halkı sömürme aracına dönüşmüştür. Kara Para haklama, tecavüz gibi suçların işlendiği örgütlere dönüşmüşlerdir.
Bildiğin ticari iş yani adamların kendilerine ait markaları var ve tarikatçılar sadece oradan alışveriş yapıyorlar. Atatürk’e zaten düşmanlar. Geri kalanını da erlik izleyerek öğrenin.
(bkz: şengörizm tarikati)
Kayıtsız şartsız hem de.

Her tarikat devlet için tehlikelidir.

Güçlendikçe daha da tehlikeli olurlar.
--spoiler--
bir ejderham olsa mesela ilk yakacağım yer fatih olurdu.

--spoiler--

feriştahların olsa bir cacık yiyemezsin.
şu an tarikatlar cemaatler dergahlar din adına yapılan-bunların güdümünde bu yapılara çıkarı için her türlü dernek kurmak, vakıf kurmak, ticari siyasi ve dini aktivite yanında sosyal faaliyetler (kamu hizmeti yararı olsa bile, örn: eğitim, öğretim, öğrenci yurdu, dini hizmetler vb) zaten yasak.

sizlerin veya başkalarının tarikatlar kapansın kapanmasın tartışması yapması (kim olursa olsun) bir zeka sorunudur. birazcık aklı ve zekası olan insan bu dini yapılanmaların illegal olduğunu bilir.
bu dini yapıların görevi faaliyet alanları bir tek kuruma verilmiştir ki bu kurum da diyanet işleridir.

bizim tarikatları yasaklayacak veya serbest bırakacak ya da denetleyecek gözetecek insanlara değil de yasalara uyan ve yasaları kendine oy veya para makam çıkar için uydurmayan, bunun için bu tarikat cemaat yapılarının kanun dışı faaliyet ve soygunlarına tecavüzlerine göz yummayan yöneticilere ihtiyacımız var.
yasakla da merdiven altında devam etsinler.

bu kafayla daha çok muhalefette kalırsınız.
kökünden kazınmalı.

bir ejderham olsa mesela ilk yakacağım yer fatih olurdu.
Demirel seçim vaadiyle genelevler kapatacağından bahseder seçimi kazanır ;fakat genelevler kapatmaz.
Bunun üzerine Demirel'e hesap sorarcasına ; "genelevleri neden kapatmadınız?" derler

Süleyman Demirel de
Der ki : "Genelevleri kapatalım da millet bizi mi S. Ksin".
Bu konuya da
Demirel'in meşhur sözüyle yanıt vermek lazım
Yasaklamayalım da hacılar hocalar milleti mi S. ksinler.
Aynı cemaatlerde olanlar millete dokunmasınlar da birbirlerine ne yapıyorlarsa yapsınlar.
din düşmanlarının yasaklanmasını istediği soru.
kafa kâğıdında "müslüman" yazılı nice ahmağın şeriat'a ve tarikata karşı olduğunu söylemesini de dikkate alarak, hiçbir gerçek müslümanın ne hakikatiyle tarikatın yasaklanmasını (zaten yasaklanamaz, çünkü ruhtan ruha bir davadır.)

salih mirzabeyoğlu - adımlar
Alayının içinden geçilmeli bence. islam'a en çok zararı veren bu saçma oluşumlardır. Başlarındaki soyhalar milleti kekliyor. Doğruyu da söylemiyorlar. iktidarda bunları pohpohlayan sağcılar varsa, oh ne âlâ; tekerlerine çomak sokan varsa, vov vov haram... islam iki yüzlülüğü kaldırmaz. Yatırıp kesseler bile doğruyu söyleyeceksin. 17-25 Aralık lağamı patladığında hiçbiri ağzını açmadı. Tüm siyasilerin ve tarikatların canı cehenneme!
Yasaklamayalım da besleyelim mi?
yasaklamak çözüm değil, kaçak sigara da yasak, bulamayan var mı? ama mali olarak çok sıkı denetlenmeli, en ufak bir iddianın üzerine gidilmeli, kaçak yapılarına göz yumulmamalı.
içeriği dinse yasaklanmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü dine faydadan çok zararları oluyor
Sosyal demokratlara göre yasaklanmamalı, kemalistlere göre yasaklanmalı.
Hatta beti arttırıyorum. Yoldan geçenin tarikat kurmasına izin vermeliyiz. Şirket ve dernek kurmak kadar kolay olmalı.

Sonuç olarak her hangi bir dinin kendi yorumunuza göre toplanıp yayımını yapmak tarikat oluyor. Herkesin tarikat kurma özgürlüğünü sağlamalıyız. Bakın yenisi kurulması mevzusunu tarikatler açmaz çünkü yenisi ne demek ya kendileri bir şeyler devamıdır.

Serbest bıraktın mı tam bırakacaksın. Aynı kimliğinde ne din yazması gerektiğini seçebilme özgürlüğün gibi.
Halk çok dindar olduğu için yakın zamanda bunlara hiçbir şey olmaz. imtiyazlı sınıf olarak vergi bile vermeden yaşamlarını sürdürürler.
tarikatlar değil tarikatleri kötü niyetle kullanan tarikatçıler yasaklanmalı.
Yasaklanmakıdır.dini gruplaşmaya dur demek lazım.şimdi bir kaç "mal" bre kâfîr styla filan diyecek biliyorm ateist değilim allah inancım var.ama inamcimin sömürü aracı olnasına karşıyım.
Amlarına bile koyulmalı.
geçmişte fetö cemaati üzerinden zibilyon tane rant sağlayan siyasetçiler başka cemaatlerin üzerinden sağlayamazlar mı sizce ? tarikatların bana göre kökü kazınmalı ancak türkiye'de bu mümkün değil akılsız politikacılar yüzünden cemaatler, tarikatlar siyasetin vazgeçilmez öğesi oldular. aramızdan bir martin lüther çıkarsa o başka.
Türk halkı cok dindardır. Yasaklanması hicbir sorunu çözmez. herkes gibi vakıf statüsü ile hukuki denetime açık şekilde faaliyetlerini sürdürebilmeliler.
halkta tabanları çok güçlü olduğu için, siyasette tbmm de de tam bir vesayettir bu herifler. necmettin erbakan, Turgut özal gibi basbakanlar çıkardılar. Hukuki denetim altına alınmalari şu an için imkansızdır.
Tarikatlar ve cemaatler derhal kapatılmalıdır!..
Bu da size gelsin:
görsel
Akp nin en beğendiğim icraatlerinden biri farkında olmadan tarikatlara görünürlük vererek halkta negatif bir fenomeni ateşlemeleri.

Bu konuda bir tarikat karşıtı olarak ya tarikatlar aslında iyi biz bunlara alan açalım diyenlerin gün yüzüne serdikleri kadar faydayı tarikat karşıtı bir hükümetten elde edeceğimizi düşünmüyorum. Halk artık çocuğunu nerede okutacağından kimden koruyacağına kadar nasıl bir sorun yaşayabileceğine düşünüyor. Görünürlükleri olmasa şu an daha uykuya yatmış bir tarikatlaşma ile karşılaşacaktık. Halka sorduğumuzda ya hizmet ediyorlar ne kadar güzel garibana yardım falan filan lafları duyacaktık.

Komünler yozlaşmaya açık yapılardır ve izolasyon ne kadar transparanlaşır ise yozlaşma o kadar göz önüne çıkar.

Yoksa bir avuç insanın kendi spiritüalist fetişlerini kendi aralarında inançlarına yamaması çok da umrumda değil karşı olduğum bir durum da olamaz.

Ulan görünürlük olmasa halen kedicilere eğlenceli güzel tarikat ya diyecektiniz şu an o ışıltının altında ne karanlıklar yatıyormuş diyorsunuz. Alın buradan yakın.
baskıyı devletten değil halktan hissetmelerini sağlamak mı?
madem öyle olabiliyor, ee şimdi başlasın o zaman niye devletin başına geçmeyi bekliyor.
hem öyle olabiliyorsa devlete ne gerek var.
devlet yan gelip yatma yeri herhalde ki her gelen bu güne kadar yatmış durmuş.
böylece tarikatler cemaatler palazlanmış.
atatürk kapattı demeyin, kapatan yerle bir eder.
bu gün hala bilmem kaç senelik türbelere halk çaput bağlıyor.

tarikatlerle halk nasıl mücadele etsin,
gelirse bari lütfedip bir kanun çıkarsaydı şehzademiz.
çocuk taciz eden tavizsiz hapse tıkılacak falan gibi.
ama yok o zaman müslümanlık gelişir önünü alamayız değil mi?

şehzadeyi aklayacağız diye tevil etmeye çalışmak boşuna
(bkz: zırva tevil götürmez)

herkesin en az! kendisi kadar akıllı olduğunu hesap etmeden konuşanlar,
konuştuklarıyla kalırlar.
tarikatlar geçmişte ne işe yaramıştır:
- müslüman olmayan halkın müslümanlaştırılması,
- göçerlerin yerleşik yaşama alışması,
- idarenin zayıf olduğu yerlerde fakir, her şeyini kaybetmiş ve gözü dönmüş bir kalabalığın dizginlenmesi,
- devletin yetmediği yerlerde yatacak yer, yemek sağlamak gibi sosyal hizmetlerin gerçekleştirilmesi,
- müslümanlığı yeni benimseyen topluluklarda islami yaşamın yerleştirilmesi, islam adetlerinin tanıtılması,
- adaletin tecelli etmediği yerlerde kadı görevleri,
- kendi anlayışları çerçevesinde geliştirdikleri bir sanat anlayışı ve kendilerince kutsal emanetleri biriktirme nedeniyle kendilerinden beklenmeyecek bir seviyede sanat ve müzecilik faaliyetlerinde bulunmaları, bunun yanında sözlü kültürel mirasın sözlü ve yazılı olarak sonraki kuşaklara aktarımı, yine geleneksel kültürden gelen mimari, tekstil, oyma gibi kaybolan sanatsal anlayışların gelecek kuşaklara aktarımı..
- devlete istihbarat sağlanması..

bu hizmetlerini de geniş imtiyazlar ve gelirler karşılığında yapmışlardır.

şu anda anayasal, sosyal bir hukuk devleti bu hizmetlerin hangisini gerçekleştiremiyor? hiç birini..

ben, günümüzde tarikatların seçimlere sirayet etmeleri dışında hiç bir vasıflarının olmadığını, zararlarının ise hesaba kitaba gelmez derecede fazla olduğunu düşünüyorum.
Mali olarak içlerinden geçerek vergilerle.

Kaçışırlar zaten istismar için bir araya gelen kitleler.
Tam aksini düşünüyorum. Halkım bir çark dişlisi olup bireyliğinin ne kadar değerli olduğunu unutmaya başlamıştır. Tarikatları ya da ateist versiyonu komünistleri yasaklamak bu komünler ile savaşmayı zorlaştıran bir durum. Baskıyı devletten değil halktan hissetmelerini sağlamak daha olumlu bir dönüştür.