bugün

intikal ettiği öteki dünyada haşlanmak üzere tasnif edilen adamın, cennet vaadiyle yolunda gittiği, öpülmedik yerini bırakmadığı ve insanüstü sandığı liderinin de aynı kaderi paylaştığını görmesi ile yaşadığı dramdır. bu karşılaşmada şeyhin yüzü kızararak, hayal kırıklığı yaşayan müridine 'buraya düştüğünü öğrenince cennetteki süitimden senin ziyaretine geldim' demesi inandırıcı olmayacak, gözü açılan mürid artık buna kanmayacaktır. hatta yanan bir odun parçasını şeyhine fırlatarak 'beni sen bu hale getirdin, eserinle öğün' diyerek acı edebiyatı yapacaktır.

artan hararetin etkisiyle aklı başına gelen mürid 'dünyaya insan görünümlü koyun olarak gelip sadece cennet vaad eden güdenime yaranmaktansa, koyun olarak gelip hem güden çobanıma ekmek, hem de etimden-sütümden-yünümden insanlara fayda sağlar, daha mukaddes bir canlı olurdum' diyecek ve buna cevabı 'senin gibiler olmasa biz aç kalırdık' olan zebanilerce gırgır geçilecektir.
- gavsım, efendim, ayağının tozu olduğum sultanım burada siz ?
+ eee evlat dünyada biz sizi sömürdük maddi karşılık elde ettik ama sen hem fani dünyanı kula kullukla geçirdin, hem de ahiretini yaktın.
- ama efendim, siz bize şefaat edecektiniz. onca rabıta yaptık.
+ evlat, hz. muhammed bile kendi kızına ahirette destek çıkamazken, buna nasıl inandın ?
- ahmaklığımdan sultanım.
+ yan o zaman benimle beraber.
-beni kurtarmaya mi geldiniz şeyhim?
+error.
-beni kurtarmaya mi geldiniz şeyhim?
+mavi ekran.
(bkz: uludağ sözlük selefi vehhabi çıkarma grubu)

arkadaş, adamlarıın yoluna bak ya, laik kesimin tekke dergah antipatisine hitap ederek haklı olmaya çalışıyorlar.
lan olum atatürk kapattı zaten onları. şeyhler dervişer ülkesi olmayacak türkiye cumhuriyeti dedi.
rahat olun yani, size iş kalmadı.
ee, sizinki ne?
işine geldiği zaman atatürk düşmanı, işine geldiği zaman atatürk'le koalisyon.
lan hayatı demogoji adamların ya.

bunların çoğu esad'ın şeriat okullarında yetiştrildiler.
emevi camiinin bahçesinde büyüdüler.
sonra da adamın en büyük düşmanı kesildiler.
şimdi de aynı yol: anıtkabir'den medet umuyorlar!
güncel Önemli Başlıklar