1. 1.
    sosyalist iktidarla mümkün olacaktır.
    yurttaşların maddi ve manevi zaaflarını kendi bir takım dinsel-siyasal-ekonomik çıkarlarını güçlendirmek, toplumu dinselleştirmek ve nihayet kapitalist yaşam tarzına karşı tepkisiz insan yaratmak için kullanan bu tür inanç şebekeleri tasfiye edilecek.

bunun yerine emekçi halkın sosyalist devleti, insanlara iş bulmak, insanlara barınacağı bir yer/yurt sağlamak, insanların temel maddi gereksinimleri karşılamak gibi asli görevlerini yerine getirmek için bütün imkanlarını seferber edecek.

bu aynı zamanda, gerçekten laik bir türkiye'nin kurulması demek olacak.

ek: iktidarlarının bir ayağını da, ülkenin her yerine çöreklenmiş cemaat şebekelerinin oluşturduğunu bilen akepeli sözlükçüler eksiye iyi abanmışlar. başlıkta ve içeriğinde, "camileri yıkacaaz! kuran'ı yasaklayacaaz!" filan demedim ama yine de rahatsız oldular. istismar edecekleri araçların ellerinden alınması koyuyor tabi.
    4 -15 ... anadol
  2. 2.
    Bu nasyonal sosyalizmle mümkündür, bekle türkiye aydin yarınlar bizimdir.
    1 -5 ... arnold solidworkstenecizer
  3. 3.
    tatsız bir türkiye olacağı kesin.
    2 -3 ... huor
  4. 4.
    tek yolu devrim dir.
    -3 ... ohshitt
  5. 5.
    "Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar Memleketi Olamaz. En Doğru, En Hakiki Tarikat,Medeniyet Tarikatıdır" diyen mustafa kemal'in de isteğidir. ancak mustafa kemal bir komünist değil, bir burjuva devrimcisi olduğu için gericilikle ciddi ve bütünlüklü bir kavga vermemiş, "o da lazım" diyerek, rejime tehdit olmayacağı seviyede tutmuştur.
    3 -7 ... anadol
  6. 6.
    (bkz: tarikat ve cemaatlerin olmadığı bir türkiye/#21214825)
    (bkz: tarikat ve cemaatlerin olmadığı bir türkiye/#21214922)

bu kadar geri bir zihniyete daha beter saplanacak olan türkiye'dir. sizin gibi ar fakiri iki yüzlülere gülsek mi acısak mı bilemedim.
    ayrıca bu hayaliniz hayal olmaktan öteye gitmeyecektir. lale sinemasının önünde toplanan fularlı marksist amcalarınız gibi hayatınız boş muhalefetin peşinde gidecek maalesef.
    6 -4 ... mezhebi olmayan mukallid
  7. 7.
    sadece bireyin düşündüğü şekilde ilerleyen türkiyedir. ne zaman bireylerin düşüncesi ortak doğruyu bulursa işte o zaman özgürüz diretmeden. özgürce.
    1 -1 ... irishturk
  8. 8.
    recm etmeye gerek kalmayan mükemmel bir türkiye olacaktır.
    1 -3 ... aglaya ivanovna
  9. 9.
    hayallerin türkiyesidir. başlığı okurken bile mutlu oldum. benim gibi düşünen insanların az olmaması umut verici. belki de olur neden olmasın? eğitimle aydınlansa milletimiz...
    1 -3 ... hayallerim vardi halbuki
  10. 10.
    komünist köpeklerin tek hayalidir, müslümana cemaatçi der, başörtüsüne türban der ve bunu koca bir millete kabul ettirir ve daha neler neler,
    ama tabi itler istedi diye atlar ölecek değil, zaten azalarak bitiyorlar hamdolsun.
    3 -2 ... yetiyour