bugün

tek başına seçim sandığının türkiye'ye demokrasi getiremeyecek olmasının ana sebebidir. eğer Türkiye'nin önemli bir kısmı tarikat müridiyse ve şeyhi kime ermederse ona oy veriyorsa türkiye'de demokrasiden söz edilemez. demek ki ortaya ne kadar sondık konulursa konulsun, tarikatlar ve dini örgütlenmeler ortadan kaldırılmadıkça demokrasi, 12 eylül anayasasının onaylanması gibi anlamsız bir teyit mekanizması olacaktır.
normal olan eylemdir. şöyle ki, bu adamlar düşünebilseler zaten tarikatte ne işleri var? düşünemeyen adam da kendi kendine oy kullanamaz.
chp li başkan adayı olup şeyhin elini öpmek . söz tutmak.
karaktersizliğin göstergesidir.Sadece tarikat için bakılmaması gerekmektedir.Başka organizasyonların emriyle oy verenlerle aynıdır.
1. şeyhinin sözünü tutmak.
2. başkasına '' sane ne ulan'' demek .
3. atatürkçü düşünce derneği başkanının sözünü tutmamak.
4. '' hee veriyorum . sana giren çıkan ne ? '' diye sormak.
5. '' demokrasi değil mi aq. madem hürüm,benim hürriyetim de bana şeyhimin dediğine oy vermektir lan dallama '' demeye getirmek.
6. körü körüne bağlanmak.
Tarikatlerin Türkiye'de var olma sebeplerinden en önemlisidir.
Böyle maymunlar yüzünden ülke bok oldu. Bunlar bir de aşiretler ülkenin çağdaşlaşmasının önündeki en büyük engellerdir.
Onlar bir küme, yani temelde tek beyinler.
Robotların bile yapay zeka sayesinde kendi kendine karar verebildiği 21. Yüzyılda ironik bir durum. Din bir sömürü malzemesidir.
arpa kapmak için herkesin önüne eğilir. şeyhini de umursamaz. fetöcüler sözde yüzbinlerce insanı vardı 2 düzine ancak çıkardı. alayı kurnaz ya da cahil, saftı. şeyhin anlattığı şeye büyüklere saygılı olacaksın dendiği için öylece bakar sadece anlamadan.
Ya ne ilgiç durum.bu sözü alevi dedesi emrettiği için Tıpış tıpış gidip ekmelettin'e oy verenlerin söylemesi ayrıca komedi.
Köy çomarlarının yaptığı iştir. Genelde oylarını ya agebe'ye ya hdpkk'ya ya da hüdapar'a verirler.