bugün

Vallah doğru dedin ama bunlar anlamazlar.şeytan avucuna almiş bunlari.putperesliğin modern versiyonu.
Allahçılık oynayan putlara hürmet etmeleridir.

Len iblis, "bana şu gösterildi, bu söylendi, şu malum edildi, ben Allah dostuyum" diyen ben miyim, taptığınız put mu?

Sonra ben allahçılık oynuyormuşum! Seni gidi yüzsüz çakal seni! Gırtlağına kadar sıvandığın putun bokunu bana bulaştırmaya çalışıyorsun a müfteri sırtlan!
Allah ile kul arasına aracı kurum koymak caiz değildir.
Allah ile kul arasına kimse giremez.

Özellikle de şeyh şıh hazret takımı giremez.

Hazret peygamberlere deniyordu.

Ne ara sıradan bir kulun derecesi oldu ?.

Putluğun 'din var işin içinde boşver normal yahu' leveli olmuş. Yazik...
Ve de putlarına saygı göstermemizi istemeleridir.

Şunun yazdığına bir bakın: efendim puta ilmi çok diye, Allah'ı çok zikrediyor diye laf ediyormuşum!

Hayır, neden laf ettiğimi yazmasam anlayacağım ama işte hakkı açıkça yazdım. Müşrik batıl olduğu için benim ortaya koyduğum gerekçeye "cevab" veremiyor, boklu götünden gerekçe uydurup, bana yamıyor!

Anlayışın kıtsa tekrar yazayım: sen bu putun insanlara tasallut etmediğini, bindiği balina kasa mercedeslerin babasından kaldığını, "bize şu gösterildi, böyle söylendi" diye sahte peygamberlik yapmadığını mı iddia ediyorsun?

Bak ben hiç değilse düşündüğümü sana yamamıyor, açıkça soruyorum. Neden cevap veremiyorsun a münafık?

Beni imana davet edene bir bakın! Önce sen şirkten arın, imana gel a müşrik!

Birisi de sosyolojik analiz kataliz peşinde! Yahu Müslüman olduğunu söyleyen sizlersiniz. Madem Müslümansınız, islam'ın akidesini sosyolojiye göre mi tespit edeceksiniz? işte kuran ortada, ne dediği belli.

Efendim bunların iç işleri beni ne ilgilendirirmiş! Demeye çalışıyor ki isa döneminin ferisileri, sadukileri gibi iki yüzlü münafıklar olduklarını yüzlerine vurmayayım! Len tarikat adı altında devlette örgütlenip, hem tarikat mensubu olmayan Müslümanların, hem de Müslüman olmayanların hakkına girdiğinize göre yaptıklarınız neden beni ilgilendirmesin?
şefaat olayına ben de katılmıyorum. ulan torpili bari ahirete karıştırmayın. özellikle rabıta kavramı da bana biraz uzak doğu dan ithal gibi duruyor. tarikatlar büyük oranda anadolu, şaman ve hint kültürlerinden etkilenmiş, islamın orjinalinden gittikçe uzaklaşmıştır.
ancaaak, şimdi geldik önemli noktaya. islam kültürünün diğer kültürlerle kaynaşıp gelişmesi onu hem zenginleştirir hem de daha evrensel hale getirir. tarikatların bin yıldan bari örgütlenmeleri, ekonomik ve iktisadi hayata yön vermeleri önemli ve incelenmesi gereken bir olgudur. bir tarikat sosyolojik bir yapıdır. anadoluya gelip yerleşip de moğollar gibi asimile olmadıysan bunu üstün bizans kültürüne karşı seni örgütleyen ve bilinçlendiren tarikatlara borçlusun. ahilik gibi esnaf yetiştiren, nakşibendilik gibi alimler yetiştiren, daha sonraları bektaşilik gibi asker yetiştiren tarikatlara borçlusun.
hayır bir de kızdığım konu benim müslümanlığımı islamı bedevi arap kültürü olarak gören adam sorguluyor. sana ne oğlum bizim iç işlerimizden.
Bunu Her zaman söylerim.
Adamlar Allah rahmet eylesinden başka bir şey yazmamış ama senin ağzından köpükler saçılmış. O hakaretlerinle ceza almıyorsun ya helal olsun.
ben bu adamı imana getiremedim yoruldum sizde uğraşmayın gelmiyor.

ölmüş her insana rahmet okunur. bu haşa ilmi çok diye veya sürekli allahı zikrediyor diye onu canlı put yapmaz.

inanırsın inanmazsın saygı duymayı öğreneceksin ebu cehil. allahçılık oynamayı bırak.
Bir canlı putun nalları dikmesinin hatırlattığı gerçektir.

işte bakın ve görün: ilk entrymde neyin ne olduğunu açıkça yazdım. Putun arkasından rahmet okuyan müşriklerden, münafıklardan, kahrolasıca yobaz domuzlardan tek biri bile "şu yazdığın yanlış. islam'a göre şöyleyken şöyle" diyebildi mi?

Görüyorsunuz diyemediler ve diyemezler. Dilsiz şeytan gibi susarlar. Olmadı söverler veya yılışarak bir şeyler saçmalarlar.

işte hak ile batılın gerçek ayrımı budur. Bir söz haksa, batıl ona mümkün değil düzgün bir cevap veremez.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.