1. 1.
  islam dinin ilahi kitabı kur'an-ı kerim'den anlaşıldığı kadarıyla ilk insan dahi yaratılmadan önce yaratılan meleklerden olan şeytan yüce Allah ilk insanı yaratacağını ve bütün meleklerin onu kabul edip, ona secde etmesi gerektiğini ifade edince şeytan kibirlenerek kendisinin daha üstün olduğunu ifade eder ve Allah'ın emirlerini yerine getirmez. Yani şeytan burada kendi tercihi olmayan bir yaratılma şeklinden dolayı insanı hakir görüyor ve kendisi dahi kendi tercihi olmayan yaratılışından dolayı yine kendisini üstün görüyor. O durumda yüce Allah şeytanı hemen cezalandırmak yerine ona mühlet veriyor ve insanları onun kötülüklerine karşı uyarıyor.
  5 -3 ... talihsiz sokak kedisi
 2. 2.
  Efsane tespittiR.

  Hosuma gitti. Seytani severim.
  2 -2 ... bundy nin kirik kalbi 2
 3. 3.
  Hayır ilk ırkçı allahtır toprak ırkını ateş ırkından üstün kılıyor.

  allahım lutfen affet, omen.
  7 -5 ... omen tanrem
 4. 4.
  doğrudur.

  ayrıca allah'ın emirlerine karşı gelen ve kibirlenerek bu emirleri reddedenler de şeytanın avanesi oluyor.
  2 -1 ... gucluturk
 5. 5.
  Bakış açısına göre değişir.

  Şeytanın yaptığı onurlu bir başkaldırıdır.durup dururken Secde et diyendir ırkçı bence.
  2 -2 ... 1974197819741978
 6. 6.
  Teknik olarak ırkçı sayılamaz.
  Konuya şeytan bireysellik açısından yaklaşmıştır.
  Kibir ile ırkçılık teori olarak aynı gibi görünse de pratik de asla uyuşmaz.
  Kibir de şahsi düşünce, çıkar, haklılık, önemsenme, kendini ispat, intikam, ego ile davranılır ve fedakârlık, vazgeçme, empati, paylaşma değerleri asla olamaz.

  Zekâ seviyenize inerek basit şekilde örneklemek gerekirse; hitler örneğini ele alalım.
  Eğer hitler sizin dediğiniz şekilde (şeytanın ırkçı olması) kibir gösterir ve savaşın seyrine göre davranır bir kaybedişe (en büyük kaybediş insanın kendi hayatı) asla izin vermez kendini düşünür, bunu yapmazdı ve bir anlaşmaya yanaşırdı.

  Oysa şeytan anlaşmayı seçmiş, bir mühlet süre olarak izin almış, insanın eline özgür iradesi verilmesi ile insanın kan döken fesat çıkaran bir canlı olduğunu ispat etmek için fırsat kazanmıştır.

  Hitler inançları doğrultudunda davranıp kimseyi karşı çıktığı savaştığı insanlara satmamış, şeytan ise hesap gününde ona uyanları satacak onlar özgür iradeleri ile bana uydu diyecek.

  Bu açıdan kibir ile ırkçılığın aynı olduğunu söylemeyin.
  2 ... thebiggraywolf
 7. 7.
  Daha tuhafı ilk bilim adamı da şeytandır.

  Ateş topraktan üstün diyor, kimse de sormuyor ki ulan ateşin topraktan üstün olduğunu nereden öğrendin ya da neden öyle düşündün?
  -1 ... keyf kahyasi
 8. 8.
  Tam olarak katılmadığım görüş. Çünkü ırkçılık dediğimiz kavram, aynı ırktan olanın diğer ırktan olanı küçük görmesi olarak tanımlanır. Bu manada insan ve şeytan aynı ırktan bir varlık olmadığı için şeytanın insanı küçümseyerek tanrıya başkaldırısını ırkçılık olarak tanımlamanın pek doğru olmadığı görüşündeyim.
  -1 ... sempatisyen
 9. 9.
  “Yine demişti ki: “Benden üstün tuttuğun kişi bu mu, söyler misin? Andolsun eğer beni kıyamete kadar ertelersen, onun soyunu, pek azı hariç, (azdırarak) kontrolüm altına alacağım.” (isra 17/62).

  Allah, “Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?” dedi. (O da) “Ben ondan hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın” dedi. (Araf 12)
  1 ... talihsiz sokak kedisi