bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: mahabad cumhuriyeti)
  stalinin iran sınırlarında 1940'larda kuduğu fakat ssbc'nin desteği kesilince 8 ay tutunabilen bir devletciktir. mutlu olun ömrünüzde 8 aylık bir devletiniz olmuş.
  17 -6 ... endoskopik retikulum
 2. 2.
  yukarda bahsi geçenin dışında ermenilere bağlı küçük beyliklerde kurulmuştur.
  ama bunların dışında bir devlet yoktur. 1927-1930 arasında da hiç bir dünya ülkesi tarafından kabul edilmediği için devlet sayılmayan bir ağrı cumhuriyeti kurulmuştur.
  5 ... gaspirali
 3. 3.
  Kürt tarihinin belli bir noktadan ileriye gidemediği söylenmektedir. Alıntı yapıyorum;

  Kürtlerin ilk yazılı kitabı XVI yyda Şerefhanın Şerefnamesidir.Bundan öncesine dayalı bir yazılı kaynakları yoktur,kürtler kendilerine bir tarih tutmamıştır,işin ilginç yanı ise kendileri tutmadığı gibi hiç bir tarihçi, seyyahta onlara bu anlamda değinmemiştir.
  3 -1 ... hamsitadindavatoz
 4. 4.
  mabad cumhuriyeti dışında, 1922 yılında Osmanlı ırak'tan çekildiği sırada kurulmuş bir kürdistan krallığı vardır. Daha sonra ingilizler bu krallığı ortadan kaldırmak istemiş bunun üzerine bölgedeki kürtler ayaklanmış fakat ingilizler süleymaniye ve çevresini bombalayınca 1924'te yıkılmıştır.

  Şu ana kadar kurulan kürt devletlerinin tamamı(toplam 3 veya 4 tane) başka devletlerin kontrolü altında kurulmuş bir nevi paravan devletlerdir.
  3 ... kayikcinin hikayesi
 5. 5.
  selahattin eyyubi önderliğinde koca bir imparatorluk olan med imparatorluğu kurulmuştur. bunu inkar edebilecek şeref ve haysiyetten yoksun insanlar vardır. fakat zikimizde değildir.

  not: med imparatorluğu'nun selahattin eyyubi tarafından kurulmadığını bilmeme rağmen neden böyle bir şey yazdığımı gerçekten hatırlamıyorum... entry'i silmek yahut düzeltmek yerine bu notu düşmeyi daha uygun gördüm. saygılar.
  3 -23 ... jackmesrine
 6. 6.
  (bkz: aradığınız sonuç bulunamadı)
  5 ... mickolodium
 7. 7.
  görüldüğü üzere birileri tarafından sürekli kürtlere devletçikler kurulmuştur, şimdi de amerika sırada olmak istemektedir.
  1 -1 ... wiccawitta
 8. 8.
  1922 yılında anlatılan üzere Krallık kurmaya çalışabilecek kadar geri olan ilkel bir kabilenin kurmadığı devletlerdir.

  Arkadaş herkes gider mersine sen takip edersin tersinden Cumhuriyet lan cumhuriyet 1922 yılında krallık mı kurulur? Sonra benim burnum niye boktan kurtulmuyor. Kurtulur mu?

  Ha bir de salahaddin var, bundan 300-500 yıl sonra hala devlet kuramamış kürtler bu konular tartışılırken

  Atatürk'ün kurduğu koskoca Türkiye vardır bu devletin kürt devleti olduğunu inkar edecek şeref ve haysiyet yoksunu insanlar vardır diyebilirler. Ha bu zikimizde mi? değil. Sonuçta ilkel topluluk ilkel topluluktur kendine yapay bir şeyler yaratmak zorundadır. yoksa tutup da feodalitede tıkılıp kalmış zavallıları kim adam yerine koyar?
  2 -2 ... selim pusat
 9. 9.
  Kürt milliyetçilerine sorulunca genelde size saldırdıkları durumdur. Hehehehe...
  3 -2 ... aton ra
 10. 10.
  uluslaşmasını türk düşmanlığı ile yapan ermenilerden farklı olarak kürtler'in uydurdukları devletlerdir.

  yalnız ne hikmetse lâf dönüp dolanıp medler'e gelir. oysa ciddi ciddi okumuş kürtler medler'den söz etmezler bile. bilirler çünkü yalan olduğunu.
  2 ... sadaeke
kapat