1. 1.
  nedir filozof?? manaya dökersek bilgiyi seven demektir..dünyanın kuruluşundan bu yana farklı görüşleriyle insanlığa yön vermişler ama doğru ama yanlış..

  peki kadınlar düşünmüyorlar mı ya da bilgiyi mi sevmiyorlar tabiki her ikiside değil ama bu ironik durumu açıklamak oldukça zordur..
  2 -4 ... ebuzer
 2. 2.
  rastlanamaması o dönemin koşullarına göre normal olan durumdur. çünkü o dönemlerde kadınlara bir nevi çoocuk doğurma makinesi muamelesi yapılmaktaydı. çocuk zıçmaktan düşünmeye fırsat bulamayan kadınlardan tabi ki filozof çıkamayacaktı normal karşılanmalı. günümüzde durum tersine de dönse hala kadın filozof yada bilim kadını diyelim pek gözükmemektedir. eski çağların laneti mi kovalamaktamıdır ne dir bu kadınları anlıyamamaktayımdır.

  (bkz: alev alatlı)
  (bkz: marie curie)
  2 -3 ... no leaf clover
 3. 3.
  (bkz: sokrates in karisi)
  1 ... painkiller
 4. 4.
  tarihte hiç bayan peygamber olmamasıyla alakalı bir durum gibi hissedilir.
  3 ... palta
 5. 5.
  kadin tabiatiyle ilgilidir. eski donemlerde kadini insandan saymayan toplumlar oldugu gibi, ana erkil toplumlar da vardir; ama yine de bu durumu degistirmemektedir.
  halbuki, tarih boyunca ve gunumuzde bircok kadin edebiyatci ve saire rastlamaktayiz. islam tarihi boyunca bircok kadin seyh de vardir.
  meslek ve mesrep farkidir efendim. hakikate ulasmanin yolu filozof olmak degildir zaten. evet kadindan filozof olmaz, ama seyh oluyor. bizim de seyhe ihtiyacimiz var zaten.
  1 ... child
 6. 6.
  geçen 3 aylık süre zarfında bir kaç tane önemli kadın filozof olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım..ancak 1/(yüksek bir rakam)=0 a yakın bir değer olmasından dolayı geçerliliğini koruyabilen görüş...
  -2 ... ebuzer
 7. 7.
  tarihte hiç kadın felsefeciye rastlanmaması bir zamanlar kadınlara doğurganlık görevinden fazlasının biçilmemesiydi.aslında bırakılsalar,piyano,el-işi,yemek yapımı gibi dersleri vermeyi ve yaşları geldiğinde evlendirilmeyi bir bıraksalar onların arasından da nice nice bilim kadınları,matematikçiler,filozoflar,fizikçiler vs.çıkardı.bu konuda o dönemlerdeki kadınları anlamak için en iyi kaynak hiç şüphesiz virginia wooolf'un "kendine ait bir oda" kitabıdır ve kendini erkeklerin arasından sıyırıp,başını çuvaldan çıkartan bir kadın vardır ki o da;marie curie'dir.kendisi ismini duyurmuş ve oscar almış ilk bilim kadınıdır.
  2 ... asiti kaçmış kola
 8. 8.
  ilk kadın filozof Krotonlu Theano, ardında 40 yazı bırakan Arete, ilk kadın hakları savunucusu Sokrates'in öğrencisi Leontion, 12 nci Yüzyıl doğa bilimcisi Hildegart. Hildegart'ın hastalıkların nedenleri ve tedavisi hakkında yazdığı kitap, o zaman, hekimlerin eğitiminde kullanılmıştır. Büyük Gertrud, Cristine de Pıza. Maria Catharina Bassi, şair, filozof ve fizikçi ve pek çok ilmi görüyor, 1732'de, felsefe ve tıp doktorası yapıyor. 21 yaşında Bolonya Üniversitesinde felsefe dersleri vermek üzere çağrı aldığında evlenmek üzeredir. Evlilik, hâlâ, bilimsel çalışmanın önünde engeldir. Düğününü bu yüzden 6 yıl erteler.
  Alıntıdır-istanbul Milletvekili Perihan Yılmaz
  (21. Dönem 2. Yasama Yılı 67. Birleşim 08/Mart /2000 Çarşamba)
  O dönemde hangi partiden milletvekili olduğunu bilemiyorum, özür dilerim.
  3 -1 ... buhara
 9. 9.
  belki kocaları o kadınlardan 3 öğün yemek 24 saat temizlik çamaşır bulaşık yapmalarını istemese ve toplum da onlara bunu dayatmasa rastlanabilecek kadınlardır
  ve evet farkındayım:
  (bkz: cümlenin ipinin ucunun kaçması)*
  1 ... undeuxtrois
 10. 10.
  tarihte hiç bilim kadını bulunmamasıyla aynı nedenlere sahip durum.
  -3 ... denizci cakabey