bugün

kesinlikle (bkz: nikola tesla)
dr. fazıl küçük
(bkz: adolf hitler)

edit: evet size katılıyorum adolf hitler kötü bi adam ama stratejist olarak mükmmel bi zekaya sahip bu yüzden ona sadece tüh kaka demek yerine bu konuda başarili oldugunu kabul etmek gerekir yani kısacası tarih ona hakettiği değeri vermemiştir. istediğiniz kadar kötüleyin benim fikrim değişmeyecek
bazı yazarların "bizim süleyman abi" "köşedeki kasap" gibi entrylerle kro olduklarını bi halttan çakmadıklarını anlayacağımız çok güzel bir anket
(bkz: ismet inonu)
(bkz: ajdar anık)
baltaci mehmet pasa
(bkz: ben)
(bkz: latife hanım)
dinin tüm önderleri örnek olabilir.
(bkz: kuşçubaşı eşref)
iki grupta toplanabilen insanlardır:
1) belli bir zümreye çok çektirdiği için tarihin nefretle andığı kimseler
2) kimsenin bilmediğini ortaya çıkarıp da bazı kesimleri rahatsız ettiği gerekçesiyle inanılmayan kişiler
benim için dedem. gerisi umrumda değil.
(bkz: vincent malloy)
(bkz: cem uzan) *
babam

adnan menderes

deniz gezmis

turgut ozal
(bkz: kerim akbaş)
tarih tekerrürden ibaretse öldüklerinde gereken değeri alacak olan şahıslardır.
(bkz: oldukten sonra degerlenmek)
(bkz: oldukten sonra unlu olmak)
(bkz: oldukten sonra eserlerin kiymete gelmesi)
(bkz: insanin degerinin oldukten sonra anlasilmasi)
(bkz: idi amin)
(bkz: enver paşa)
(bkz: bediüzzaman)
(bkz: tayyip erdoğan)
tarih ona gereken değeri değil gereğinden fazla değer veriyor oradan aklıma geldi.
(bkz: resul balay)
ben de hayatını okudum.alternatif akımı ve alternatörü bulan,dünyaya bedava elektrik dağıtılabileceğini söyleyen,radyonun mucidi'nin guglioni değil tesla olduğunu öğrendiğim....sara hastası,edison'un çağdaşı,ve westinghouse firmasının para kazanamayacağı korkusuyla edison'u maddi olarak destekleyip,toplumcu görüşleri yüzünden beş kuruş para vermediği ve deli ilan ettiği Nicola TESLA
(bkz: ilk insan)
(bkz: deniz barış)