1. 1.
  yıllardır osmanlı ve türkiye nin girdiği çıkmazlardan en önce gelen yargıdır.

  emperyalist, sömürge uzmanı ülkeler bir zamanlar osmanlı da mutlu mesut yaşayan ermenileri kullandılar. oysa osmanlı ermenilere 'sadık teba' derken sadık tebadan büyük bir ihabet yaşamıştık. bugün mutlu mesut yaşamaya çalışan ancak akılları çelinerek çıkarlara peşkeş çekilmeye çalışılan kürtçü akımı kullanıyorlar; hatta birinci dünya savaşı nda ermenilerin katlettiği kürtlerimizin akıllarıyla çelik çomak oynuyorlar.

  türkiye cumhuriyeti nde gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin basiretsizliği, anlam karmaşası ne dediğini bilmeyen, 'ne dersem diyeyim yutarlar' mantığı ile hareket etmeleri sebebiyle güneydoğu meselesi bu ülkenin en çıkmaz trafiğine girmiştir. bunu açıklayabilenlerin istifası beklendiğinde kimsenin ruhu bile duymamamaktadır.

  emekliliğini istemiş olağanüstü hal bölge komutanlığı ismail selen paşa ceviz kabuğu nda şu sözleri söylemiştir:

  ''tedbirler ile bunun çözülmesi mümkün değil, oraya yatırım yapmak istesek, o hikaye. yatırımla da olmaz. orada kürt milliyetçiliği fikri doğmuştur, vatandaş ise devletin yanında değildir.''

  rusya nın osmanlı içinde din, dil, ırk ayrımı yapılmadan ferah içinde yaşayan bulgar, yunan, sırp vs. şimdi ki balkan topluluklarını bağımsızlık adına kışkırtması balkan savaşlarını ortaya çıkarmıştır. rusya ise amacına ulaşamamış ve geri planda pusuya yatmıştır.

  kürtlere de aynı politika uygulanmaktadır. kürt kardeşlerimize söyleyebileceğimiz bir şey varsa da bu 'uyanın!'olmalıdır. halkı bilinçlendirip tarihten pay biçmeleri öğretilmelidir.

  bizi bilekleriyle yok edemediler, şimdi halkımızı kışkırtarak bölmeye çalışıyorlar. dilimizi unutturmaları da cabasıdır ki türk dili göktürk ten bu yana uzun uzadıya bir dildir. ancak bir dil yok olursa tarihte yok olur. bir insan tarihini unuttu mu sömürgelerin kulu kölesi olur.

  diyeceğim şudur ki yıllardır bitmek bilmeyen oyunlarla gençlerin ahlakını sindirerek, tarihini unutturarak, dillerine başka kelimeler koyarak ve kardeş olarak görülen vatandaşları kışkırtarak o ülkenin tüm bağımsızlığını ele geçirmek kolaydır.

  yeniden bir söz değinerek bitmesini istedim:

  'bir ülkeyi yok etmek istiyorsanız, önce dilini yok edin' =konfüçyüs

  bu mudur?
  budur!
  2 -2 ... lolita lempicka
 2. 2.
  birinci dünya savaşında ülkeyi paylaşanları dost sanmaktır.
  bu ülkelerin adını yazmaya gerek yok herkes biliyor.

  tabi ilişkileri kesmek sözkonusu değildir lakin olayı iyi yönetmek lazımdır. ab falan derken "abe noldu" demeyelim sonra.
  2 -1 ... pilotmont
 3. 3.
  düşmanı dost sanmak tarihi unutmaktan değil, kişisel çıkarlara hizmettendir. zira üstün ırk olan bizler kişisel çıkarlara ve hırslara daima zaaf göstermişizdir. 17 devlet kurduk diye övünürüz. hangi devletimiz dış darbeyle yıkılmış. en büyük nifak hep içerden.
  1 -1 ... dydyma
 4. 4.
  tarihini unutmaktan ziyade bilmekten kayanaklanan vahim durum.
  ... yes comment
 5. 5.
  (bkz: tarihi kazananlar yazar)
  2 ... omowale
 6. 6.
  milletlerin dostunun düşmanının olmadığını olamayacağını bilen rasyonalist yazardır. türkiye ateş üstünde bir coğrafyada kurulmuştur. malkoçoğlu kafası dış politika anlayışını bırakın allah aşkına. eşek olana semer vuran çok olur. balkanlar, avrupa bizim yıllarca iştahımızı kabartmadı mı, ki halen de kabartıyor. eğer avrupada güçlü ve iç sorunlarını büyük oranda halletmiş bir fransa italya ingiltere almanya yerine güçsüz zayıf üretemeyen ülkeler olsaydı orası kan gölüne dönerdi. üstün ırkız diye geçiniriz hep. ne üstün ırkı özenti bir milletten fazlası değiliz.
  ... dis guclerin oyunu