1. 1.
  hiç öğrenmemek daha iyidir. osmanlı dan nefret ettirip, atatürk'ü yüceltmekten başka misyonları yoktur.
  en güzeli olaylara eşit bakan kişilerden öğrenmektir.
  7 -12 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
 2. 2.
  siz gidin o fesli bunaktan öğrenin.
  arada sizi badeler de, mutlu olursunuz.

  edit; size bugün ağlayarak adını andığınız kudüs topraklarını nasıl kaybettiğimizi, arapların ingilizlerle birlik olup bizi nasıl hançerlediğini, israil'in nasıl kimler tarafından kurulduğunu, ağlayan filistinlilerin o günlerde nasıl bir tutum sergilediğini de anlatsın ama. belki arap kalleşliğini de atatürk'ün ve kemalistlerin üzerine atmaya kalkar, hemen sevinirsiniz.
  14 -5 ... la fondoten
 3. 3.
  Resmi tarihin dayatmalarının gerçek olduğu zannına kapılan fertler (bu entryi eksileyecek olanlar gibi) yetişmesine sebep olan hadisedir.
  5 -4 ... anti illumination
 4. 3.
  boş yere zaman kaybetmektir. tarih kadir mısıroğlundan öğrenilir. evet.
  -6 ... istari gandalf
 5. 4.
  Bak bunu kemalist kaynaklar yazmaz. Hatta osmanlı kaynakları da yazmaz. Oku bakalım.
  Yahudilik anneden geçer. Yani annen yahudi ise baban ne olurla olsun yahudisindir. Mesela Mustafa Koç un eşi yahudi dir. Çocukları da türkiye veya israil hahamlığınca yahudi dir.

  Kanuni Sultan sülayman hem anneden hem babadan yahudi dir. Yavuzun annesi yahudidir. Bu sebeple yavuz yahudi dir. Kanuninin annesi de yahudi dir. Kanuni de hem anneden hem babadan yahudi dir.

  Bak bunu resmi kaynaklar yazmaz. Peki Süleyman a neden muhteşem denmiş tir? Onu da sen oku bul. Herşeyi devletten bekleme. Peki yavuz neden alevi kesmişti?

  Eğer sana anlatılanları resmi kaynaktır diye yetersiz bulup bundan rahatsız oluyorsan benim gibi, araştırırsın. Yanlı okuduklarından rahatsız oluncu aslını didiklersen neler bulursun neler.

  Bana neee Malazgirt te Alpaslan ın atının renginden ne işi vardı alpaslanın muşta onu deyiversin bana deyiverecek olan.
  4 -2 ... thomisus
 6. 5.
  Tarihi osmanlıcı artıklarından öğrenip aklını cemaat artıklarına vermekten daha iyidir.
  Yazık oluyor öyle, osmanlıcı geçinip arapları yöneteceğimi sanmaktan. Osmanlıcı artıkları.
  1 ... tarkan filmindeki ahtapot
 7. 6.
  Tek başına yeterli olmayan durumdur. Öğretmenin kemalist olması tabi ki bir artı, hatta olması gerekendir. Ancak bundan ziyade konuya yeterince hakim ve anlatmaya, öğretmeye karşı yetenekli olmalı bir öğretmen. Atatürkçü olması olayları saptırmadan, olduğu gibi anlatmasını garanti altına alır. Çünkü olayları çarpıtmaya ihtiyacı olan atatürkçüler değildir. Hiçbir atatürkçü Mondros veya sevr gibi utanç dolu bir anlaşmaya imza atmamıştır veya ingiliz donanma komutanına bir mektup ile yalvararak sığınma talep etmemiştir, bu yüzden kıvırmaya ihtiyaç duydukları bir şey de yoktur. Tarihi çarpıtarak anlatanlar, kıvırmaya ihtiyaç duyanlardır.
  1 ... kardabi
 8. 7.
  Osmanoğlu ailesinden gelmiyor olmasına rağmen komik bir şekilde "bizim dedelerimiz" diye osmanlıdan bahseden cahillerden mi öğrenecektik?
  1 ... bono
 9. 8.
  bedevi çakmalarının derdine bak.

  abe evladım sizin tarihle ne işiniz var ?
  bir uhud bir de hendek " meydan muharebeleri " size yeterde artar.

  not: bu arada adana da " coni " lerin mahalle kavgası bile,
  uhud ve hendek meydan muharebelerinden daha kalabalıktır.
  1 -1 ... eratosthenes
 10. 9.
  tarihi türkiye’de objektif anlatabilecek kadar cesur insan yoktur. tarih ile ilgilenen herkeste bir yere sempatisi var. kalanlar kaka olur, kendi kafasındaki kişiye gelince dönemin şartları, yapılması gerekiyormuş, biz bilemeyiz işin iç yüzünü gibi zırvalamalar duyarız.
  o yüzden tarihi sevemedim.
  ... sogeking