1. 1.
  tarihi heykellerin insan eseri olduğunu sanan insanlardır.
  gariptir. araştırmadan yapılmış işlerdir.
  görüyoruz bir dünya heykeller var. halada bulunmakta.
  sanırım çinde bir yerde taş olmuş asker heykelleri var. insanlar nasıl sanatsal gözle bakabilir. düşünmez mi insan?
  hepsi allah'ın taş ettiği, helak ettiği topluluklardır. insanlardır. eşcinsellik gibi, lezbiyenlik gibi ensest ilişkilerden dolayı allah'ın helak ettiği, taş ettiği insanlardır. insanlar nasıl buna tarihi gözle bakıyor anlamış değilim.
  oturup ibret çıkarmamız gereken yerde, sanat diye bakıyoruz. ne kadar sığlaşmışız. ne kadar yüzeyselleşmişsiz.
  kendimize gelmemiz gerek. çeki düzen vermemiz gerek. sokakta öpüşen çiftlere, parklarda öpüşen çiftlere medeniyet bu diyerek bakmamamız gerek. unutmamak gerekir
  toplumlar gelistikce ahlak yapisi coker
  4 -10 ... beratulanberat
 2. 2.
  çok büyük hata yapan bünyedir. halbuki gerçekten de -isteyen inanmayabilir, o heykeller allah'ın taş ettiği insanlardır. tarih boyunca din uydurup mezhep uydurup insanları uyutmaya çalışan insanların taş olmuş halidir o heykeller. insanı "yaratan"dan ötürü sevmek yerine din yayma bahanesiyle insan katledenlerin, hadis uydurup insanları cehalete sürükleyenlerin taşlaşmış halleridir. tanrı'yı sevmek, yarattığı herşeye aşkla bağlanmak yerine insanları din adına, mezhep adına, inanç adına katledenlerin taş olmuş halidir, köylerde sevdiğine varan kızları recm eden babaların, gencecik insanlara kafir damgası vurup katlini vacip kılan hocaların taş olmuş halleridir. kafalarındaki sarıklar da bez olup götlerine dolanmıştır. medeniyeti ahlaksızlık sanan bünyeleri bu hale getiren ahlaksızların taşlaşmış fosillerdir o heykeller. bu gidişle 100 sene sonra müzelerimizde yer bırakmayacak şahıslardır onlar.
  6 -1 ... ozz le grand
 3. 3.
  güney afrika'daki masa dağı (table mountain) ve polonya'daki masa dağları (table mountains) de gerçekte dağ değildirler, eşcinsel ilişki yüzünden taş edilmiş masalardırlar. inanmayanlar resme baksınlar, yaradanın hikmetini görsünler:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Table_Mountain
  http://en.wikipedia.org/wiki/Table_Mountains

  ayrıca bakınız:
  (ara: bsg)

  edit:ayar alınca entry silenler bizden değildir.
  3 -1 ... khutuck
 4. 4.
  aynı şuursuz bünye leonardo da vinci'yi, donato di niccolò di betto bardi'yi, michelangelo buonarroti'yi, raffaello sanzio'yu da heykeltraş ve ressam sanarlar.

  bu kişiler olayın aslını çözememiştir. dileriz bu mevzu altında olayın aslını çözerler. şimdi size yıllarca üstü kapatılmaya çalışılmış tarihi gerçekleri açıklıyorum. öncelikle tarihi heykellerin aslında zamanında annesinin sözünü dinlemeyen adamlar olduğunu bilmeliyiz tabii. ve bunu aklımızdan hiç çıkarmayıp annenin sözünü dinlemeliyiz.
  (bkz: taş olursun taş)
  bu harika hayat dersinden sonra bu kamlumbağaların neden sanatçı sanıldığına bakalım. aslında bu törtılsın dördü çok iyi arkadaşlardı. sanatçı ruhunun bir süre sonra kafayı sıyırmaya neden olması bunlarda da etkisini gösterdi. donatello, daha önceden annesinin sözünü dinlemediği için taş olan bir adamın aslında bir heykel olduğunu ve bunu kendisinin yaptığını iddia etti.
  (bkz: saf)
  ardından arkadaşı leonardo da donatello'nun yaptığı heykelin aslında kendisinin yaptığı bir resim olduğunu iddia etti. bunun üzerine raphael ve yaramaz çocuk michelangelo'da diğer taş olan adamlar için aynı iddialarda bulundular.
  tabii bu safsatalar günümüze dek yayıldı. herkes bu insanlara inandı. tarihi heykellerin birileri tarafından yapılan eserler olduğu sanıldı.
  halbuki bu eserleri yaptığını iddia eden bu dörtlü zamanında belasını buldu ve kaplumbağaya dönüştürüldü. kendilerini öpecek bir insan bulamadıkları için de hayatlarına böyle devam ettiler.
  bu yanılsamaya neden olan adamların halini görüp bu safsatalara inanmamak gerekir. mazallah kurbağaya falan dönüşürüz. zira birçoğumuz kurbağa kadar mantıklı düşünemiyoruz.
  4 ... pokezat
 5. 5.
  allah'ın, insanlara, putların nasıl yapılması gerektiğini göstermek için yaptığı heykelleri sanat eseri sanan bünyedir!! tabii yapan allah olunca mükemmele yakın oluyor, insanlar da sanat eseri zannediyor bunları.

  ama anlaşılamayan bir şey var. heykelleri bile mükemmel yapan allah bazı insanlara niçin akıl vermiyor? ya da akıl verse bile mantığı niçin eksik bırakıyor? hadi ikisini birden verdi diyelim, düşünme yetisini neden eksik bırakıyor?

  heralde bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor...
  2 -1 ... bahdeniz
 6. 6.
  medusa ile hiç karşılaşmamış insandır. mesela ben bir gün babamı döverken tam o

  sırada kaldırdığım elimin üzerinden medusa geçti ve taşa dönüştü. işte bu gibi

  sebeplerden mütevellit sizde tarihe bir heykel olarak geçmek istemiyorsanız lütfen

  babanızla annenizle iyi geçinin.
  1 ... markasiz