1. 1.
  ali çimen ve göknur göğebakan iklisinin, timaş yayınlarından çıkan yeni kitabı.

  arka kapaktan:

  gemileri yaktırıp geri dönülmeyeceğinin sinyallerini veren Tarık bin Ziyad, gözleri ve kalbi ile fethedeceği Endülüs'e kilitlendiğinde, Fatih Sultan Mehmet, Topkapı surları önünde savaş pozisyonu almış askerlerine seslendiğinde, Hitler, askerlerine Stalingard'ı ne pahasına olursa olsun' almalarını emrettiğinde. Hiroşima ve Nagazaki'yi haritadan silen atom bombasını atan uçağın komutanı Paul Warfield Tibbets 'bombayı bırakın' talimatını verdiğinde, Amerikan Başkanı George Bush, 1991'de 'Çöl Fırtınası Operasyonu' için yeşil ışık yaktığında... akıllarında tek bir şey vardı; düşmanı mağlup edip, savaşı kazanmak... Onlardan öncekiler de, artlarından gelenler de, benzer emirler verdi. Çok kan döküldü. Bombalar gökyüzünü yardı, kılıçlar bedenleri parçaladı. Zaferler kazanıldı, hezimetler yaşandı. Ama hepsinden öte, tarih yazıldı. Verilen her bir 'Hücum!' emri ile tarih değişti...

  ISBN:9752634869
  Dil:Türkçe
  Yayın Yılı:2006
  Sayfa Sayısı :430
  Kapak Türü:Karton
  Ebat:13,5x21 cm
  Kağıt Türü:ithal

  edit:anket değil sadece bir kitap adıdır!!
  2 -1 ... illetyus
 2. 2.
  kesinlikle talas savaşı.
  eğer türkler bu sayede islamiyet ile tanışmasalar ve kabul etmeselerdi, şu an böyle bir din olmayacaktı.hele de sonradan hristiyanlığı seçselerdi arap yarımadası diye bir yer de olmayabilirdi.
  2 ... iuliano
 3. 3.
  anket değildir. kitap adıdır.
  1 -2 ... moooooon
 4. 4.
  1453 istanbul'un fethi. yeni bir çağ açıldı ve en önemlisi dünya türklerin gücünü gördü. ve hala da görmeye devam ediyor.
  ... spor tutkunu disi
 5. 5.
  (bkz: malazgirt meydan savasi)
  ... t square
 6. 6.
  (bkz: yastik savasi)
  2 -2 ... dreamsworkers
 7. 7.
  (bkz: çanakkale savaşı)
  ... thaliia
 8. 8.
  savaş olan savaşlardır. * *
  ... der meister