bugün

Hürriyet gazetesinin Bodrum kalesi Sualtı arkeoloji müzesi’ndeki zindanın girişinde bulunan latince yazılmış "inde deus abest" yani "tanrının bulunmadığı yer" anlamına gelen yazının kazınması için kültür bakanlığı'nın talimat vermesini konu alan haberi.

Söz konusu müze müdürü; " bakanlıktan gelen müfettişler ve arkeologlar yazıların tarihi ve arkeolojik değerleri olmadığını bu nedenle de tarihi mekanda bulunmasının bir anlamı bulunmadığı belirterek, yazıları kaldırmamızı istedi. biz de talimatları uyguluyoruz. sac levhayı kaldırdık, kayaya oyulu yazıyı ise ya kazıyacağız ya da üstünü bir şekilde örteceğiz, çünkü tarihi değeri olmadığı belirtildi^" açıklamasında bulunmuştur.

Birtakim sığ beyinlerin değiştik demelerine rağmen değişmediğinin açıkça belirtisi olan tümce.
tersi yazılı olsaydı eğer tarihi değeride olacak,korumaya da alınacak,asla da silinmeyecek olan yazıdır.demek ki neymiş o yazı tarihi değeri olmadığı için değil yazılan şey yüzünden silinmiştir.ayrıca bunu yapan bunu da yaptı.
(bkz: çıplak diye heykeli kaldırtmak)
(bkz: ben böyle sanatın içine tükürürüm)
gerektiginde tarihi eserlere karsi muthis duyarli olabiliyormusuz demek ki...alt tarafi bir yazinin tarihi degerinin olup olmadigi, acilen ve titizlikle arastirilinca, sanata verilen onem gozlerini yasartiyor insanin.
ilkokul mezunu insanlar(editledim silinmesin diye bu bölümü daha ağır bir söz kullanmıştım) başımıza bakan olursa dediğim durumdur.tarihin değerini anlayamayan insanlar geleceğini de anlayamazlar ve yaşayamazlar.
Talibanın yüzlerce yıllık devasa tarihi heykelleri toplarla yıkmasının hafifletilmiş şeklidir.
(bkz: alternatif akp açılımları)na sözlüğe eklenmese bile kalbimize yenilerinin eklenmesine sebep olacaktır.
gün itibariyle yazıyı yazdığı öne sürülen Behçet Dinçer, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan'a verdiği dilekçede yazıyı kendisinin müze müdürü Oğuz Alpözen'in emri ile yazdığını itiraf etti. ak partinin haklı çıkması nedeniyle üzülen arkdaşların acılarını paylaşıyorum.

http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3041&oid=2
ülkemizdeki saçmalıklardan sadece bir tanesi. yani o yazı orada dursa ne olur durmasa ne olur be kardeşim. sadece gündemi işgal etmek için söylenmiş saçma öneri...
Ak partiyi karalama kampanyasının bir bölümüdür. Başarısız olunmuştur. Fakat vazgeçilmemiştir ardından hemen trt de domuzlu çizgi filimlerin yasaklanması söylentileri çıkarılıp yeniden akp ye saldırıya geçilmiştir.
akp li aşmış insanların belki de olayın sorumlularının kendi pisliklerini örtmek için başka birine zorla itiraf * ettirdiğinin üstüne çıkan haberden dolayı bayram ettiği olayın içerildiği başlıktır.

Doğal olarak her insan kendisine ulaşan bilgi dahilinde olaylara yorum getirecektir, tabii ki sozlukteki yazarlar da gördükleri ve öğrendiklerinin üstüne yorum yapacaktır. Dolayısıyla haberin yalan olup olmaması sözlük yazarını ilgilendirmez, en azından o an için yaptığı yorumu ilgilendirmez. Yanlış bilgiden dolayı yapılan yorumların da dolayısıyla yanlış olduğu açıktır, bununla dalga geçen de olsa olsa akp lidir.

Olaya gelecek olursak:

öncelikle;

- bir makina teknisyeni işi gücü bırakıp turist çekmek amacıyla, daha önceden kimsenin* görmediği bir mağaraya latince bir yazı yazacak. Güzel, olabilir.

- Yıllar boyu kimse bunu farketmeyecek, ama hükümet değişecek, kadrolaşma yaşanacak, birdenbire bu yazının tarihi değerinin olmadığı -vahiy gelmiş gibi- anlaşılacak. Tabi canım, rüyasında görmüştür.

- Şu ana kadar gezdiğim tarihi eserlerin birçoğunda karşılabilenecek "ayşe seni seviyorum" vb yazılar dururken, silinmeye tenezzül edilmezken, Bu yazı turistleri çekme özelliğine/amacına karşın* sırf tarihi değeri yok diye kazınacak. Tabi, çok doğal.

- Daha sonra önceden iki defa aksi şekilde ifade veren, birinde de açık açık "tehdit edildiğini" söyleyen bir memur da üçüncü seferde herşeyi güzel güzel anlatacak. Hmmm.
siyahın içine bir damla beyaz koysanda siyah siyahlığından birşey kaybetmez dememize sebep olan başlık.*