1. 1.
  Hürriyet gazetesinin Bodrum kalesi Sualtı arkeoloji müzesi’ndeki zindanın girişinde bulunan latince yazılmış "inde deus abest" yani "tanrının bulunmadığı yer" anlamına gelen yazının kazınması için kültür bakanlığı'nın talimat vermesini konu alan haberi.

  Söz konusu müze müdürü; " bakanlıktan gelen müfettişler ve arkeologlar yazıların tarihi ve arkeolojik değerleri olmadığını bu nedenle de tarihi mekanda bulunmasının bir anlamı bulunmadığı belirterek, yazıları kaldırmamızı istedi. biz de talimatları uyguluyoruz. sac levhayı kaldırdık, kayaya oyulu yazıyı ise ya kazıyacağız ya da üstünü bir şekilde örteceğiz, çünkü tarihi değeri olmadığı belirtildi^" açıklamasında bulunmuştur.

  Birtakim sığ beyinlerin değiştik demelerine rağmen değişmediğinin açıkça belirtisi olan tümce.
  4 -1 ... sarı plankton
 2. 2.
  tersi yazılı olsaydı eğer tarihi değeride olacak,korumaya da alınacak,asla da silinmeyecek olan yazıdır.demek ki neymiş o yazı tarihi değeri olmadığı için değil yazılan şey yüzünden silinmiştir.ayrıca bunu yapan bunu da yaptı.
  (bkz: çıplak diye heykeli kaldırtmak)
  (bkz: ben böyle sanatın içine tükürürüm)
  2 -1 ... africa
 3. 3.
  gerektiginde tarihi eserlere karsi muthis duyarli olabiliyormusuz demek ki...alt tarafi bir yazinin tarihi degerinin olup olmadigi, acilen ve titizlikle arastirilinca, sanata verilen onem gozlerini yasartiyor insanin.
  2 -1 ... dramtatatam
 4. 4.
  ilkokul mezunu insanlar(editledim silinmesin diye bu bölümü daha ağır bir söz kullanmıştım) başımıza bakan olursa dediğim durumdur.tarihin değerini anlayamayan insanlar geleceğini de anlayamazlar ve yaşayamazlar.
  3 -2 ... hakande84
 5. 5.
  Talibanın yüzlerce yıllık devasa tarihi heykelleri toplarla yıkmasının hafifletilmiş şeklidir.
  1 -2 ... baybars
 6. 6.
  (bkz: alternatif akp açılımları)na sözlüğe eklenmese bile kalbimize yenilerinin eklenmesine sebep olacaktır.
  1 ... kekistanlihobbit
 7. 7.
  gün itibariyle yazıyı yazdığı öne sürülen Behçet Dinçer, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan'a verdiği dilekçede yazıyı kendisinin müze müdürü Oğuz Alpözen'in emri ile yazdığını itiraf etti. ak partinin haklı çıkması nedeniyle üzülen arkdaşların acılarını paylaşıyorum.

  http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3041&oid=2
  1 -2 ... registerlater
 8. 8.
  ülkemizdeki saçmalıklardan sadece bir tanesi. yani o yazı orada dursa ne olur durmasa ne olur be kardeşim. sadece gündemi işgal etmek için söylenmiş saçma öneri...
  -1 ... pink_floyd
 9. 9.
  (bkz: tarihi eserlere ismini kazımak)
  ... suzergecer
 10. 10.
  Ak partiyi karalama kampanyasının bir bölümüdür. Başarısız olunmuştur. Fakat vazgeçilmemiştir ardından hemen trt de domuzlu çizgi filimlerin yasaklanması söylentileri çıkarılıp yeniden akp ye saldırıya geçilmiştir.
  1 -4 ... eurasia