bugün

Çünkü kendisi iyi bir askeri dehaydı ama başarısız bir siyasetçiydi
Çünkü tek parti döneminde medreseleri kapattı.
Çünkü hristiyanlar ve museviler din dersi alırken kendi milletinin tek bir okuluna islam dersi okumasına müsaade etmedi.
Çünkü şehvet düşkünü tembel bir nesil yetiştirdi.
Çünkü çalışkan ve halkın seçtiği birinci meclisi yani (Cahiller bilmez) oyla gelen insanları bakanlıkları kendine bağlamış yasama yargı ve yürütmeyi ele almış büyük bir demokrasi ile birinci dünya savaşını kazanın o fedakar insanlara hastalıklı. diye nitelendirdi. yetmedi chp gibi bir illeti başımıza saldı.
Çünkü milletin çoğu dindarken tek parti döneminde ki millet vekilleri namaz kılmaya bile tenezzül etmiyordu. Yani milletin seçtiği insanlar değildi atatürkün meclise milletvekili yaptığı insanlar.
Biliyorum ki hiçbiriniz tarih okumuyacak tembellersiniz, en azından izleyin:https://www.youtube.com/watch?v=eCdPdeAELH8
tarihi mustafa armağanyan ve kadiros mısıryanis gibi tarihçilikle alakası olmayan soytarılardan okuduğu içindir.
çünkü çok fazla iş başarmış olmasından mütevelli sayfaların içinde kaybolur.
tarih değil kara propaganda okuduğundan sevmez.

atatürk'ü kimse sevmek zorunda değil ama herkes, hele ki türkiye cumhuriyeti'nde yaşayan herkes saygı ve minnet duymak zorundadır. tabii siz kadir mısıroğlu denen şizofren ve mustafa armağan denen satılmış, altan tan denen kürtçüyü dinlerseniz bunların hiçbirini yapamazsınız.

osmanlı devleti'nde de türkiye cumhuriyeti'nde de yalan içermeyen ama toplumun özellikle dini duygularını incitmemek için eksik bırakılan resmi tarihe bok atıp da tümüyle fantastik kurgu bir tarih yaratmak kimin ekmeğine yağ sürer; bir düşünün.
%50 deli raporu olan tarihçiyim diye geçinen bir adamı okuyup ona üstad dedikleri için.
ateistlerin, "kuran okuyan insan neden ateist olur" sorusuna tepki gosterenlerin savundugu sey. tarih gibi pozitif bir bilmin bile amina kondugu bir ulkede ne beklenir ki amk! ateistin anlaminin ataturke tapan oldugunu sanan insanlar biliyorum ben bu ulkede. (bkz: ataist).
tarihi okuyan adam gercekleri bilir öğrenir ama olmayan biriyle ilgilenmez. Hem şu var sen nasıl sevme özgürlüğüne sahipsen birileride sevmeme özgürlüğüne sahiptir ve saygı duyulmalıdır.
(bkz: Gerçeği kabul etmeyen kemalistler)
tarih diye okuduğu şey osmanlıdan ibarettir.
Tarih okuyorum ve Atatürk'çüyüm.
Kıskanmış olabilir.
anda, sizin fikriniz size, benim fikrim bana. Ben atatürkü seviyorum, ona başbuğ diyorum.
benim yanımda hakkında ters laf edeni de kovarım.
bu kadar.
tarih okuyorum atatürkü seviyorum,
kimya okuyorum atatürkü seviyorum
fizik okuyorum atatürkü seviyorum
kitap okuyorum atatürkü seviyorum
kuran okuyorum ve dinden çıkıyorum.
Gotuyle okuyorsa.
tek taraflı tarih okuduğundandır.
ve
okuduğunu anlamak yerine duyduğuna inandığındandır.

gerçekten tarih okuyan,anlayan,sorgulayan,kıyaslayan ''adam'' bu cümleyi yazmaya utanır.
gösterilen değil, doğru tarihi okuyordur belki.
tarihini bilen ecdadının neler yaptığını kavramış gerçek tarihçiler milliyetçidir.
dinler tarihi okuyorsa normaldir.
görsel
görsel
Atatürk'ü okuyan komünist (sol kesim olan 'abi atatürk iyi hoş adam da ülkenin içine etmiş yeaa' demekten çekinmeyen, kolunda Atatürk imzasını utanmadan taşıyan) oluyor, Atatürk'ü anlayan ise Türkçü oluyor. Velhasıl bizler, Başbuğumuzun izinde ve emrindeyiz, diğerlerine lüzum yok, lütfen sukunete sığınsınlar.