1. 1.
  perde arkası bazı olayları takip eden bir çokların şaşırmadığı manevradır.

  bilindiği üzere taraf gazetesi okyanus ötesi bir ülkenin talimatı ile yine aynı ülkede merkezi olarak konuşlanan bir cemaatin yapılandırması ile kurulmuş bir kurumdur. bu gazete ısrarla cemaatçi yaklaşımları bıyık altından destekler durur. son zamanlara kadar da akp'ye yardakçılık önemli görevlerinden birisiydi.

  ancak ne olduysa son dönemlerde oldu, ve taraf gazetesi ani bir manevra ile akp'ye cephe almış en muhaliflerden bile sert bir tavır içine girdi, sürmanşetlerden içerdeki yazarlardan inanılmaz kötülemeler ve karalamalar gelmeye başladı ve devam da ediyor.

  bu durum işi bilen ve takip edenlerin aklına hemen son dönemde çokca kulaklara gelen cemaatin tayyip erdoğan'ın üstünü çizme kararını akla getirdi, evet aslında taraf'ın son zamanda başlattığı operasyon akp'ye karşı gibi gözükse de asıl hedef recep tayyip erdoğan'dır, son zamanlarda çok defalarca farklı platformlarda gün yüzüne çıkan cemaat ve tayyip erdoğan sürtüşmesi bir kez daha yenilenmiş ve cemaat kendisinin ülkeyi ele geçirme operasyonuna büyük ihtimalle sonradan karşı çıkmaya başlamış tayyip erdoğan'ı silme savaşında yeni bir cephe daha açmıştır.

  bakalım ilerleyen zaman neler getirecek.
  3 ... ettoman
 2. 2.
  karaktersizlik göstergesidir. dün dündür, bugün bugüncülüktür. kendilerine yakışandır.
  ... yagmurbesleyen
 3. 3.
  rte ve fetuş gerginliği gibi yalan faaliyet.
  ... ecel
 4. 4.
  akp'nin oy kaygısıyla kürt açılımını sallaması yüzünden başlayan muhalefettir.
  ... yagmadan donen viking cavusu
 5. 5.
  Akp karin doyuramamis olsa gerek dedirtendir.
  ... princesse
 6. 6.
  danışıklı dövüştür, vardır bir bit yeniği.
  ... montedemonte