bugün

tsk'nın yoz ve çürükleşmiş yapısı asla ispat edilemeyecek, ceylan önkol gibilerden haberdar olunamayacak, kemalist otoriter zihniyet durdurulamayacak ve türkiye gerçeklerle hiçbir zaman yüzleşemeyecekti. adana'da geçen hafta parasızlıktan yayımlanamayan bir gazeteden bahsediyoruz tüm bunları bu gazetede çalışan onurlu, demokrat insanlar gerçekleştiriyor. iyi ki varlar... iyi ki varlar...
şimdi hiç bu karışık olaylar olmamış olurdu. herkes kavgasız bir türkiye görürdü.
über başlıklarımız olmazdı. hepimiz kahrolurduk.
edit piaf: imla.
darbeler olurdu.

darth vader turkiyeyi ele gecirirdi. allah melek ordusunu gonderip ulkeyi basardi. cinler tayyibin icine girerdi. kisacasi felaket olurdu.
taraf olmasa maraf olur, yine olan olur...
ülke atatürkçü yolda onun izinde emin adımlarla gidecek onun evlatları terörist diye hapislere atılmayacak. dağdan gelen * orospu çocukları mitingle çiçekle karşılanmayacaktı. şeriat cumhuriyetin önündeki en büyük tehlike olmayacaktı.
tc de yaşayan vatan hainlerinin sayısını öğrenemeyecektik.
türkiye'de demokrasi ve özgürlük kavgası hiç başlamazdı. millet bir taraftan yine düzülmeye devam ederdi.
büyük ortadoğu projesi'nin uygulayıcısı büyük şeytan ve içimizdeki avaneleri başka bok atma yöntemleri bulurdu. hiç şüphemiz yok bundan...
bazen düşünüyorum taraf gazetesi olmasaydı ne olacaktı halimiz diye. gerçekten büyük şans. bir gazete çıkıyor yumurta göte dayanmışken, bir kaç ay sonra gerçekleşeceği varsayılan darbe girişimlerini açıklıyor. tsk'nın içindeki vatan haini oluşumları ortaya çıkarıyor. ve herşeyden önemlisi belgelerle konuşuyor, atıp tutmuyor. genelkurmay başkanının kağıt parçası dediği, muhalefet partilerinin ak partinin oyunu dediği belgeleri çıkarıp bir bir anlatmaya çalışıyor. rüya gibi gerçekten. keşke cumhuriyetin kuruluşundan bu yana var olsaydı da bütün darbeleri bize haberdar etseydi. iyi ki varsın.
bazı maskeler hala suratta olurdu.
taraf bir amerikan ürünüdür. ordudan bu kadar bilgi çıkıyorsa, ordunun içinde amerika'nın adamları var demektir. taraf olmasaydı ordunun içinde amerikan ajanları olduğunu hiçbir zaman bilemeyecektik.

ordudan sızdırılan bilgileri taraf süsleyip püsleyip ortalığa çıkararak ordunun canını çıkarmıyor olacaktı. biz de türkiye'nin gerçek gündemini ( işsizlik, parasızlık, türk insanının mutsuzluğu, habur'daki tarihi utanç, faşizme geçişimiz, yolsuzluklar, cemaatlerin gelişimi, laikliğin geldiği nokta, atatürk'e yapılan haksızlıklar, dinlemeler, insan haklarının yok sayılması, ab'nin hayal olması, dış politikanın rezil hali ve yazmaktan sıkıldığım birsürü şey) konuşuyor olacaktık. amerika, pkk, akp ortak planı sağolsun bunları konuşamıyoruz bile. insanlar işsiz, evine ekmek götüremiyor, tek konuştuğumuz; yok darbe olacaktı, yok şu olacaktı, yok burada bu var. ekonomi evlere şenlik, kimse konuşmuyor bile. birileri gündemi ne güzel kontrol ediyor değil mi? açılımlardan, darbe olacak(tı)lardan, cuntalardan başka birşey konuşturmuyorlar bize.

başbakan'ın tekel işçisine lafı vardı "ben halkımın parasını tekel'e yedirmem" gibi birşey. evet tekel işçilerine yedirtmedin paraları ama o paralar halkının cebine de girmedi. kim yedi bu paraları acaba? muhtemelen 10 yıl sonra bunları konuşuyor olacağız. o zaman bu akp yalakaları "ben zaten akp'yi desteklemedim" diye çoluklarını çocuklarını avuturlar. vicdanlarına ne yalan söyleyecekler acaba? gerçekten merak ediyorum bunu.

ordu elden gitmiştir, hukukçular ne kadar dayanır bilinmez. allah yardımcımız olsun, vatan sağolsun...
da olurdu.
taraf gazetesi kuruldugundan bu yana varlıgıyla haberleriyle gündem yaratan gazetedir. olmasaydı; cuntalar cuntacılar cok daha rahat olurdu. darbeciler balyozcular daha huzurlu olurdu.

eksik ve yaralıda olsa ilerleyen demokrasimiz asla bugünlere gelemezdi. askerin içindeki çürümüşlüğü tüm çıplaklıgıyla göremezdik. medyadaki yalancılıgın darbe sakşakçılığının

ergenekon taraftarlıgının bu boyutta oldugunu ögrenemeyecektik.

iyiki varsın taraf...