1. 1.
  (img:#1676034)

  tarıma tekrar başlamamız ve bunu doğru şeyler ekerek çiftçiliği geliştirmemiz gerekiyor. topraklarımızın son derece el verişli olduğu bir coğrafyada ekeceğimiz tohumu doğru seçmemiz gerekir. sonra bütün ortadoğuya satarak ekonomik durumu kolayca düzeltebiliriz.
  6 -4 ... nick burkhardt
 2. 2.
  Akepeyle zor bu işler.
  7 -1 ... sivasli bey
 3. 3.
  akabeyi defetmekten başka bir çaresi yok bunun.
  sözde kafa tuttukları abd'nin pompaladığı kanser ve diyabet deposu glikoz şurubuyla, yeşilliklerin elde kalıp da bize nakledilen ithal tohumuyla, gdo'lu pirinç ve bakliyatıyla zehirleniyoruz.
  2 ... nardaninciler
 4. 4.
  Türkiye de tabii ki profesyonel bir tarım kültürü yok. Neden? Menderes in ilk icraatlarından birinin köy enstitülerini kapatması olabilir mi acaba? Bu ülkeye yararlı ne varsa mahvetmeyi başarabilen insanlar geldi ama bu ülke kendi doktorunu, kendi mühendisini, kendi mimarını, kendi müzisyenini gene de yetiştirdi. O yüzden yeri geldiğinde de tepkisini koyabilecek bir kitle her zaman vardır bu ülkede, unutulmaması gerekiliyor.
  80 darbesiyle kafası ezilen her muhalif ve yurtsever gene doğdu, doğacak.

  Gelelim tarıma, tarım bir ülkenin en büyük dinamizmidir. Toprağa ekersin ve mamülü alırsın. Ancak bu gübre fiyatları, mazot zamları ile çiftçiye ananı da al git dersen tarım elbette gelişemeyecektir.

  Amerika, israil yaptırımlarından hiç bahsetmiyorum bile.

  izmir iktisadi kongresi baz alınarak bir refah politikası çizilmelidir. Tarım mutlaka canlandırılmalıdır. Net.
  6 -1 ... rockonbaby
 5. 5.
  Güzel bir geri dönüş olurdu zira potansiyel olarak çok iyi konumdayız. Türkiye tarım ülkesidir.

  Ama Akapeyle cehapeyle alakadar değil bu durum. Ülke olarak zihniyet değiştirmemiz gerek. Bu ülkenin zengini de fakiri de cebi için değil vatanı için çalışırsa ancak bir şeyler başarılabilir.
  3 ... maskeli imam
 6. 6.
  Aq müptezeli yallah Amsterdam'a.
  1 -1 ... calcio
 7. 7.
  başlığı açan yazar kardeş görsel ile aklı sıra ironi yapmış.

  (bkz: 5237 sayılı türk ceza kanunu)

  --spoiler--
  uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma ve özendirme suçları,

  a-kolaylaştırma :

  190.maddenin 1/c fıkra ve bendine göre ; bu maddelerin "kullanma yöntemleri konusunda başkalarına bilgi veren" iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  b-özendirme :

  190.maddenin 3.fıkrasına göre ; "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendiren veya bu nitelikte yayın yapan kişi,iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır"

  --spoiler--
  1 ... kerox
 8. 8.
  Tarım ülkesine dönüş çok fantastik bir şey. 2018 yılında yarardan çok zararı olur. Tarımı iyileştirmek gerekli ama tarım ülkesi olmak saçmalık şu dönemde.
  ... ben sevmezdim