1. 1.
    tayyip erdoğan hükümetinin türkiye'yi getirdiği noktanın görülmesi bakımından elzemdir. dünyanïn kendi kendine yeten yedi ülkesinden biriydik. şu hale bak. tarım politikaları ve çiftçiye, köylüye tepeden bakan yaklaşımlarıyla tarımsal üreritimi baltaladılar. şimdi yandaşların cepleri dolsun diye vatandaşı kendi fiyatlarından meyve sebzeye mahkum ediyorlar. lakin olmayacak. çoktan ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

bu arada ismet inönü döneminde 2. dünya savaşı vardı. ekmek karneyle dağıtıldı. bunlar kişibaşı patates satmak için ne nane yediler?
    18 -5 ... o halde umabilir miyim
  2. 2.
    patates soğan gibi temel gıda maddelerinin dişarıdan temin edilmesinden daha az utanç bir durumdur.
    6 ... nardaninciler
  3. 3.
    halkı komprador komisyoncu kan emici emperyalistlerin vicdanına mı bıraksınlar. helal olsun başkanıma.
    7 -8 ... ibni maymun
  4. 4.
    "dostlar alısverişte görsün" ne kadar uyar bu tanzim satış girişimine.
    2 ... monk of monkmountain
  5. 5.
    geriye tarım ülkesi kalmamasının sonucudur. tarım ülkesi olmak 19 sene önceydi. şimdi ithalat ülkesiyiz. olmayan parayla samanı bile ithal ediyoruz.
    10 -1 ... serdarsl06
  6. 6.
    Çok şükür ben her şeyden alıyorum. Karnım tok, vatanım var, güvendeyim. Allah senden razı olsun reis.

Bu başlığı açıp eleştiri yapmak günahtır be. Siz Reis-i eleştirecek kalibrede misiniz? CHP’liler bile Reis-i taktir ediyorkene...
    3 -12 ... prikonch
  7. 7.
    Komprador komisyoncu kan emici emoeryalistler yerine, bizzat kendi zikiyor artık devlet sanırım. Tanzim satış noktası denilen yerdeki fiyatların pazardan farkı olmamasının mantıklı bir izahı yok başka.

Bütün bu gürültü, fiyatı 4 liradan 3.60'a çekmek için miydi? O da pazarının kârı zaten. E hani komisyoncu vampirlerin payı?
    6 -1 ... 0fu0
  8. 8.
    ülkemiz emek yoğun bir ülke olmaktan seneler önce çıkmıştır.
    gerçek tarım ülkesi usa'dır, sonra da rusya.
    (bkz: )leontief paradoksu.
    demek o ki tarım ülkesinde yaşamıyoruz.
    5 -5 ... boller
  9. 9.
    bunun daha komiği var.

"devlet ticaret yapmaz" diyerek para basan bütün devlet teşekkülleri satıldı, şimdi hıyarı, patlıcanı ucuza satacağız diye ticaretin en dibi olan tanzim satışı devlet yapacak deniyor.

gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
    7 -3 ... flat head
  10. 10.
    16 senedir ele geçirdikleri devlet imkanları ve aşağılık medya ile uyuttukları ülkede, artık Ne yaparlarsa yapsınlar gerçeklerin ortaya çıkmaya başlamasının küçük bir örneğidir.

Bunlar seçmenlerine o yalaka medyalarında sabah akşam 'yerli tank, yerli uçak, yerli araba, yerli uzay mekiği yapıyoruz' palavraları izlettirken, meyve sebze satma işine girmeye başladılar. Umarım seçmenleri artık şunu sorarlar;

'Sen daha yerli tarım yapamıyorsun, her şeyi ithal ediyorsun. Ne Tankı, ne tüfeği lan?'
    6 -3 ... alkolik oldum