bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kokusu kadar tadi da mükemmel olan, en güzel baharat.tatlilarin çoguna konulabilir..
    4 -1 ... atan alir spor
  2. 2.
    dar-ı çin' den gelir. çin darısı anlamındadır.
    7 ... jikase
  3. 3.
    baharat denilince insanın aklına gelenin tersini yansıtan bir baharat çeşididir.tatlıya koyulan kokusu, rengi ve de tadı çok güzel olan bir baharattır ayrıca.bir de kedi ismi olunca en güzel olan baharattır.*
    ... freedean
  4. 4.
    köpek ismi olarak kullanıldığı da görülmüştür.
    2 ... jikase
  5. 5.
    boza, salep, tavuk gogsu, sutlac'ın ustunde ve kurabiye, kek, turta, corek'in icinde cok yakısan kullanım alanı cok genis bir baharat.
    ing. karsılıgı cinnamon'dır ve ecnebiler de cok kullanır bu baharatı. gogus buyuttugune dair bir soylenti dolasmaktadır ortalıklarda. * *
    1 ... ms.viking
  6. 6.
    şarap ve çikolata ilede büyük bir uyum içindedir tabii ikisininde sıcak olanı ile birlikteyken...
    1 ... ronin5
  7. 7.
    Hormonları çalıştırır ve cinsel gücü artırır. Bir bardak suya bir kahve kaşığı atılıp çay gibi içilebilir.
    2 ... mexx
  8. 8.
    kokusu kuvvetli ve özel, tadı tatlımsı ve yakıcıdır. tanen ve uçucu yağ taşır. baharat olarak kullanılır. Meyveleri de baharatlı lezzetli ve tarçın kokuludur. tarçın yerine kullanılır. pasta yapımın da , meyveler de en çok sütlü tatlılar da kullanılan baharat çeşidir.türkiye de yetişmeyen aromatik kokulu ağaç asya ülkelerinde yetişir.
    ... rojber
  9. 9.
    BABA VE PiÇ KiTABININ BÖLÜMLERiNDEN BiRiNiN iSMi.
    ... kimse yazmazsa ben yazarim
  10. 10.
    çoğu tanıdığımın beğendiği benim kokusunu da tadını da almaktan pek haz etmediğim baharat... (bkz: sorun bende mi anlamadım)
    ... yesilcadi