bugün

Tanınmaktır. Evet
Tanınmak ya da tanınmamak işte bütün mesele de bu.
Valla en az bir sene burada takılması gerekir yoksa o dizi finale erken girer benden demesi. Biraz daha gayret.
Gercek hayattaki insanlar kabullenmekte zorlandi zaten buradan yururum kafasinda yazarlardir.
Amaclari budur yani.
(bkz: sözlükte anket tarzı başlık açmak)
(bkz: welcome to the uluforum)
Tanışalım o zaman denilesi bir durum. hi, I m silme.
Kendi halimizde insanlariz kimselere kendimizi gosterme, ispatlama derdimiz yok. Icimizdeki hisleru dusunceleri bilgileri buraya aktariyorum ne yapalim başka. Millete salça mi olalim popi olacagiz diye.
Sözlük, maksim gazinosu olmadığına göre, tanınmış ya da tanınmamış olmasının hiçbir önemi yoktur.
Aklı olup fikri olmayan, hem aklı hem fikri olmayan, hem aklı hem fikri olan insanınların olduğu yerdir. O kadar!
adı üstünde, "sözlükte" yazıyor olmaları olabilir.

hayır bu tanınma olayının getirebileceği muhtemel "avantajların" varlığını geçtim, tanınan yazar olabilme kıstası nedir acep?

- rte,atatürk,allah üçlüsünden birine sürekli olarak, çaylaklığa düşene kadar (ki burada bu baya uzun bir süreye tekabül ediyor) sövmek mi?

- sözlük bilmemnelerinin fotoğrafları başlıklarına ciddi ciddi, hani gerçekten şöyle bir durup "ben ne yapıyorum" diye düşünmeden kendi fotoğrafını atmak mı?

- attığı fotoğrafın iğrençliği / ilgi çekiciliğine göre nick altına bir şeyler yazılması mı?

- beynini çıkartıp sehpaya koymuş, ellerini de bir makineye bağlamışçasına, "su" başlığına "bir içecek. evet." gibi aptalca ve laf olsun diye yazılmış entryler girmek mi?

- yoksa özel mesajdan birilerine (veya pek çok kişiye) tacize varacak yoğunlukta mesajlar göndermek, yeri geldiğinde haysiyetsizce o mesajları ifşa etmek mi?

ya da e) hepsi sanırım doğru cevap.

helal olsun lan. valla ne güzel işmiş tanınan yazar olmak. hani neredeyse gerçek hayatta bile mutlu edebilecek kadar mühim bir sıfatmış.
Olsa olsa Siz tanımazsınız, bizi büyüklerinize sofun anlatsınlar..
nickleri dönen yazarlar gerçekten tanınıyor mu peki?

kendine dair bilgi vermediğin, bir nickle varolduğun bir mecrada sadece yazdıkların üzerinden yorumlar alır, genel bir kanaat oluşturursun. tanınmak başka bir şey.
Bütün gün konuşmak zorunda olduğu insanlardan uzak, yarattığı etkiye tepki almayacağını bilmenin rahatlığını hissetmek için yazmak, zaten hiçbir amacın olmamasını amaçlamak.

Bazısı özel mesaj dahi görmek istemez, sadece yazmak ister yazdıkları uzaya gitse bile.
aha bu benim.
Bi dakika sorayım kendime amacım neymiş?
Cevapladım;
Derdim tanınmak değilmiş.
Böyle bir amaç gütmeden gelişi güzel içinden geldiği gibi yazmakmış
dava sahipleri için davaya hizmet esastır .

gerisi çöplük zaten .

yok arkadan ne alırdınız yok önden uzattık almadın mı ? yok ebesinin nikahı yok armudun sapı yok üzümün çöpü .

%98 bel altı muhabbetleri .

başlıklara baksnıza iki dakka .
Kokontomokonto kim amk.
sözlük anonim bir yer sanıyordum. yanlış mı geldim?
Ortalıkta kalabalık yapmak. Evet.
içimize atıp patlıyalım mı.
Sana atayım sen patla.
Tanındıkça sohbet artar.

Sohbet arttıkça sözlükteki kankacılığı görürsün.

Beyne sahip olmayan adamlara verilen gereksiz ilgiyi görürsün.

Keyfin kaçar. Yazmayı bırakırsın.

---------

Tanındıkça Kankacı gruplardan birisi sana yakın durur.

Gruplar kavga edince sen de kaynarsın. Kaynamasan bile belli bir grubun düşmanı haline gelirsin.

Yazma isteğin azalır.

--------

Canın sıkılır. Kimsenin görmeyeceği bir yere içini dökmek istersin.

Ama tanındığın için dökemezsin.

Arkandan efsane dedikodu döner.

Tanınmasan sikine takılmayacak olay, tanındığın için herkes tarafından dedikodu yapılır.

Yazma isteğin azalır.

Unutulana kadar yazmazsın.

Sanal ortamda Tanınmamak güzeldir. Gerçek hayatta tanınmaya çalışın amk ezikleri. Sanal dünya nedir!!!
tanışalım gardaşşş. ben bedreddin.
tanındığını düşünen yazarların sözlükte yazma amaçlarını merak ettirten başlık. anlayalım yani burda yazmanın kaç çeşit amacı olabilir.
belki bir kız düşer, belki üstümüzden bir kuş geçer falan filan.
Toplumda ben de varım, ben ghost filmindeki hayalet değilim diye haykırmak.

Uludağ Sözlük'ün mikro bir toplum olduğu düşünülürse, çabalarında haklılar.
bazı insanlar içini dökmeli yoksa dünyayı yakacak bir enerji birikiyor.