bugün

bugün başıma gelendir. bön bön adamın yüzüne bakmak gibi öküzlere has bir davranış biçimi sergiliyorsunuz. sizinle konuştuğundan emin olduğunuz ve hatta isminizi söylemiş olduğu halde şöyle bir sağı solu kolaçan ediyorsunuz bir de başkasına mı dedi diye. ömrünüzde ilk kez gördüğünüz birinin sizinle direkt selamlaşarak konuşmaya başlaması tam mala bağlamalık bir olay neticede. haa tabii adımı nereden bildiğine gelince; arkadaşımın hiç tanışmadığım samimi arkadaşlarından biriymiş, beni de görünce şaşırtmak ya da şakalamak istemiş. ömrümde ilk kez esrarengiz bir olay yaşadığımı sandım, tüh lan! bütün gizem kayboldu bir anda. yani ne olurdu filmlerdeki gibi "ismimi nereden biliyorsunuz?" diye sorsaydım ve akabinde; "tahmin yeteneğim güçlü diyelim." cevabını alarak "what is matrix lan!" diye bağırsaydım? gizemli ismimi bilen yabancı da bana; "sen seçilmiş kişisin." deseydi ve ben; "pikaçuuu" diyerek elektirik verseydim etrafa. hayatımda hiç atraksiyon yok. çok şey mi istiyorum hıı? en azından şu ismimi bilen gizemli bir elf olsaydı...
cidden başa gelendir.
telefon almak için mağazaya girdimdi.
ben:şöyle böyle çançun, fin fon oluyor mu, bu telefonla.
telefoncu: evet xxx bey
ben: ???

yemin bak.

sonra adama, ya sana adımı söylemedim ki nereden biliyorsun.
o da şaşırdı cevab veremedi ki kesinlikle tanışmıyoruz.
Yaka kartını çıkarmayı unutan plaza insanı şaşkınlığı. At kadar yazıyor işte orada. Ah adalet; ben hala tezgahtar, bunlar kahve makinesi başında fingirdesiyor. Ağlarım bak. Evet.
işçinizden hayırdır bu ne samimiyet ulan diye geçirmenize sebep olabilecek olaydır ki samimiyeti çok sevmeyen biriyseniz tanımadıklarınızla, sinir bozucu olabilir.
Sizi zarflıyor ve ismi tahmin etmiş olabiliyorlar. Tecrübeyle sabittir. Kafasına çanta geçirilmelidir.
Çok korkutur.
hoşuma gider.
hatırlıyormuş gibi yapmanıza neden olacak durumdur.
Anında gelen özgüvenle cevap verilir.
güncel Önemli Başlıklar