bugün

genelde arkadaş ortamında sıkça gözlenen olaydır. sen arkadaşınla konuşuyorsundur, arkadaşının arkadaşı gelir ve onun elini sıkar. mecburen sen de el uzatmak zorunda kalırsın.** * *
sıkmadığın vakit hoş karşılanmayan yapılması gerekli bir hareket.
hiç sevmem. geçen gün bi arkadaşımla üniversite içinden geçiyoruz, o bi kız arkadaşını gördü merhaba merhaba evet tamam bak mis gibi, elleşmeden. sonra kızın sevgilisi ya da öyle bi şeyi geldi merhaba dedim elini uzattı, off, adam ben gül gibi kızın elini sıkmadım sen uzat yani illa, e geri de çeviremezsin. sıktım otomatikman. ben diğer kız olsam şaşırırım, geri kafalı zannederim kendimi, halbuki ne alakası var, oldukça da larç bi insanım mesela ama işte.
böyle kötü bi harekettir.

edit: imla
samimi olmayan iticiliktir.
itici samimiyetsiz harekettir.
bu yüzden tokalaşmadan önce tanışmak bu problemi çözecektir.
(bkz: tek derdiniz bu olsun ya) *
(bkz: tanışmanı sağlar)
(bkz: belki)
(bkz: ne dersin) *
iki ucu sakallı tükürük.
iş hayatında gereklidir.
amirin şirketin yeni yöneticilerinden birini gezdirirken tanıştırması halinde el sallayıp selam demek pek de uygun olmasa gerek.
hoş harekettir ama siz elinizi uzattığınızda oda çeker ve eliniz havada kalırsa pek hoşuna gitmez insanın elimi tutsana diyemessiniz.
tanımadığınız bir insanla arkadaş ortamında tokalaşmak olası bir durumdur kolaydır yani.ama bu olayın çok değilde biraz muhabbet ettikten sonraki vedalaşma merasimi vardır işte bu felaketlerin felaketidir insan bir kalır dumur olur... el tekrar tutulur fakat 2. aşamaya geçildiği için *öpsemmi aşaması vardır bu işin. iki tarafta bir ileri bir geri kararsızlık saniyelerini yaşar.
tanı veya tanıma tanıdığınla nasıl tokalaşıyorsan tanımadığınlada öyle yap ki iki tarafda kararsız saniyeler yaşamasındır.
yanındaki arkadaşının yakınıdır. ayıp olmasın diye elinin ucuyla öylesine tokalaşmak zorunda kalırsın. birde isimler söylenir tabi.
*
güncel Önemli Başlıklar