bugün

Aptallıktır binbir türlü hayat var sen 24-25 yıl yaşamış birini 1 senede tanıyabileceğini mi zannediyorsun? Neler gördüm yazmaya bile üşenir etti beni.
Annem ile babamın yaptığıdır.
Onları Zorlayan hayat şartları olmuş elbet ama birbirlerini sevmişler ve ipi göğüslemişler. ikisinde bulunan anlayış, saygı ile evlilikleri hâlâ devam ediyor.
Ve imreniyorum onlara.
Ha tam tersi durumlar yok mu var tabii.
Ama birbirini tanıdığını düşünüp yıllarca sevgili olup, evlendikten kısa bir süre sonra ayrılanlar da var.
Hem kim kimi yeterince iyi tanıyabiliyor ki?
Hayatta hemen hemen herkesin başına gelmiştir; tanıdığımızı düşündüğümüz, değer verdiğimiz insanlardan daha çok zarar görürüz.
Şu da var; bu zamanda körü körüne gidip biriyle evlenilmez.
Kaderi de bir kenara atmamak gerektiğini düşünüyorum.
Şimdiki flört evresinde çokta tanıyorlar ya birbirlerini o yüzden evlenip hemen bosaniyorlar.cok uzun süreli ilişki sonrası evliliklerde de bu durum çok rastlanır hale geldi.yapboz tahtası gibi o olmadi bunu dene,buda olmadı geç.

Bari hiç tanımadığın biriyle evlen beklentiye girme hiç,boş boş hayal kurma en güzeli.
evlenmenin amacı, eşini son güne kadar tanıyabileceğini ummaktır.
Görücü usulü evliliğidir , yatakta tanışırsın.
eskiden olsa siz tanımasanız bile büyükler tanıdığı için belki bir sorun olmaz ki mesela annemle babam öyle. düğün günü görmüşler birbirlerini ve evlendikten sonra 10 gün boyunca birbirleriyle hiç konuşmamışlar şimdi ise allah bozmasın çok iyiler ama yine de riskli bir durum.
tanıdığınla evlenince de bir halta yaramıyor. tanıdığını zannediyorsun ..çünkü sana gerçek yüzünü evlendikten bir süre sonra gösteriyor. kimse gerçek karakterini flört ederken , nişanlıyken göstermiyor. ha gösteren varsa tebrik ediyorum .
mesela ne kadar kaba bir erkek olduğunu, ne kadar paracı bir kadın olduğunu vb...