1. 1.
  hükümetimizin hayin kabzımallara ve zepse teröristlerine karşı başlattığı yüzyılın icraatı tanzim satış noktalarındaki akıl almaz mantık hatalarıdır.

  birincisi bu tanzim satış noktaları istanbul ve ankara'da başlamış. türkiye 81 il. bunun dışında iller de var. bu adamlar hala asvalt kemiriyor. onlara da yazık.

  ikincisi bu noktalar şehrin merkezi noktalarına kurulmuş. yani atı arabası devesi olmayan adam buraya ulaşımda zorlanacaktır. aldığı zepzelerle eve dönmekte çok daha fazla zorlanacaktır. yani eğer bu bir hizmetse halka gitmelidir. yerleşim yerlerine yani semtlere, mahallelere kurulmalı, hatta gezici olmalıdır ki millet kilolarca yükle dolmuş otobüs perişan olmasın.

  bir üçüncüsü de insanlar sanki kıtlıktaymış gibi inanılmaz kalabalık kuyruklar oluyor. insan 3 kilo biber 3 kilo patlıcan için saatlerce kuyruklarda bekliyor. hepsi de orta yaşın üstünde amcaler teyzeler. gerçi stockholm sendromu etkisinde bu amcalarımız ama olsun. yazık bunlara. bu aşırı kalabalık ve saatlerce kuyrukta bekleme olayı bir şekilde çözülmeli.

  sonuçta kuruk 77 yıl önceydi. bu hükümet de sürekli o kuyrukları örnek verip oy topluyordu. şimdi aynı kuyruk kendi icraatı. bu çok mantıksız bence.

  şimdilik bu kadar. okuduğunuz için teşekkürler. beğendiyseniz beğen butonuna basmayı, bunun gibi şeylerden daha sonra da haberdar olmak için de kanalıma abone olmayı unutmayın. zepzelikle kalın.
  11 -2 ... serdarsl06
 2. 2.
  1- komünist bir uygulama, serbest piyasa ekonomisi diye ağlayıp duran bir hükumetten çıkması komik.

  2- 20 senedir yağ ve tüp kuyruklarını anlatarak milletten oy toplayan bir iktidarın milletle dalga geçer gibi allah'ın salatalığı, soğanı için 70 saat kuyruk bekletmesi de ayrıca komik.

  3- en komiği de "salatalık" için kuyrukta bekleyen 80 yaşındaki adamların "hökümet çok iyi, eskiden tüp kuyrukları vardı" diye röportaj vermesi.

  yani akıl büyük nimet arkadaşlar.
  4 -1 ... lucius vorenuss
 3. 3.
  Tanzim kelime anlamı;
  sıraya koyma, sıralama,düzene sokma.

  Yani hökümetimiz, bu ismi koyarken niyetini belli etmiş. Belki adam nostalji seviyor halla halla.
  2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 4. 4.
  akp nin neyinde mantık var ki bunda olsun.
  tamamen seçim öncesi göz boyama.

  serbest piyasa ekonomisinin tüm kurallarına ters.
  16 senedir halciler masumdu da bu sene onlar da terörist oldular zaten.

  ama yiyen yığınlar oldukça ne mantık ne ekonomi kalır.
  3 ... antik kilise sarapcisi