bugün

Az önce denk gelinen bir videoda yaşanan diyalog.
32. saniyeden başlıyor.

video:
https://www.youtube.com/w...v=UPkwwXPXdJc&t=0m32s

diyalogu da dinlerken yazdım.

-et yerken otu bile bulamaz olduk. tamam mı şimdi. şimdi de sebzeden toptan alırken, sandığıylan alırken kiloyla alıyoruz. üçer kilo veriyormuş azami. vallahi hiç memnun değiliz. yazık bu memlekete.
+ alma onu da.
- millet saraylarda şey yaşarken paşalar ağalar saraylarda yaşarken biz emekliler böye sürünüyoruz. sebze kuyruğuna geçtik bu yaştan sonra.
+ ne utanmaz insanmışsın sen ya. hem sırada bekliyorsun bunları almak için hem gelmiş bir de kötülüyorsun.
- memlekete vergi verdim ben yıllarca. vatandaşıyım.
+ almışsındır onun karşılığını bin kere.
- 50 milyarı ben yemedim. suriyeliler yedi benim hakkımı. suriyelilerin ne hakkı vardı?
+ e senin başına bir iş gelse nereye gidecen?
- nereye gidecem, hiçbir yere gidemem ben.
+ e geberin o zaman. nankörler.

bakın, bu zihniyete hiçbir şey anlatamazsınız. kadın kuyrukta olmasının sebebini sorgulamak, bunun hesabını sormak yerine hayat pahalılığından yakınan, yıllarca çalışıp emekliliğini kazandığı vatanında kuyrukta olmayı içine sindiremeyen, vergisinin nereye gittiğini sorgulayan bir insana "geberin o zaman " diyebilecek kadar pervasız, bilinçsiz, kin dolu.

yazık çok yazık.
(bkz: anadolu çomarı yüzsüzlüğü)
-sen patates kuyruğuna gir, yengen geliyo ben patlıcan kuyruğuna giriyorum.
ne bekliyordunuz ki? kuyrukta beklerken aydınlanıp "lan bizi ne hallere düşürdüler" diyeceklerini mi?

millette o kadar şuur olsa zaten bu durumlara düşmezdik.

ambargo döneminde bile tarım alanında kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriydi türkiye.

her yanı verimli arazilerle dolu ülkede salatalık, soğan altın oldu. bir acaba diyen yok.

ama müstehak.
flaş haber!
patates kuyruğuna girenler gerçeği gördüler.
bundan böyle gavur, pkk, ateist, imansız, demeyecek ilk seçimde hesabını soracaklar.
bir kaç aklıbaşında kişi konuşmuş, bir kaç tanesi de şükür havasında. bitirdiniz amk ülkeyi bitirdiniz.
Böyleleri açlıktan ölse gram üzülmem şahsen. Ben domatesin kilosuna 8 lira verebilirim neticede tanzim satış olmadan da.
hükümet zaten bu tanzim sisteminin iki buçuk aylık olacağını sonra mort olacağını bildirmiş. bu ne demek? bu ; vatandaşa bir sıkımlık diş macunu hediye olayı demek.. seçimlerden sonra durmak yok kol gibi zamlara devam. şimdiden hayırlı olsun. almanya bizi accayip kıskanıyor ve bu gidişle kıskanmaya devam edecek.dış güçler bu ilerlememiz karşısında şokta.
baba fikir: taşıma suyla değirmen dönmez.
soyle bir durum var dikkatimi cekti dun irfan degirmenciye saldiri olayinda da olsun bu vidyoda da millet karsilikli ayni fikirde bile tartismali yukses sesle birbirleriyle kavga ediyorlar. yav ayni fikirdesiniz zaten neden ustune tartisiyorsunuz.
millet gercekten cok gergin ve piskolojisi bozulmus.
en sacma diyalogta bastaki kadinin,
adam suriyelilerden yakiniyor kadin gelmis memleketini birakip kacan suriyelileri savunuyor, adam ben kacmam demeye getiriyor kadinda geber o zaman diyor, kafaya gel savas olsa kadin basta kacacak amq.
görsel
ülkenin yüzde doksanını oluşturan insanlar o türbanlı karıyla aynı zekaya sahipler. daha aşağı ve daha yukarı olanı var ama ortalaması bu. ortalama türk insanının söyleyeceği sözlerden oluşan diyalog.
Muhtemelen hayatı boyunca emeği ile kazanç sağlamamış, maaştan kesilen vergilerden bihaber, sadece kocasının eve bıraktığı 20 lira ile ekonominin döndüğünü düşünen, yemek programlarındaki dedikodulardan başka bir bok bilmeyen bir ülke insanı içerir.
güncel Önemli Başlıklar