bugün

Siyasete donmek istiyormus.

Bosbakan oldugu donemlerde yapilan yolsuzluklarin, ekonominin icinden nasil gectiginin ve ic borclanma senetleriyle milleti nasil fakirlestirdiginin hesabini vermesi gereken sahis.

Sen gelme. Sende utanma varsa adini bile etme.
dişi devlet bahçeli. azrail’in unuttuğu bir diğer bela.
tarihten bir yaprak.
(bkz: Tansu çile).
pıttığını hala bu ülkeden çekemeyen bir yolsuzluk abidesi siyaset eskisi.
Tansu Çiller iddiası: 'Ekonomide dümenin arkasındayım, Nebati beni sık sık ziyaret ediyor'

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Çiller'in ekonomi politikalarının arkasındaki isimlerden biri olduğunu söylediğini ileri sürdü.

Takan'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Tekrar, aktif siyaset sahnesine dönmeye pek hevesli olan saray destekçisi Tansu Çiller, yakın çevresi ile sohbetlerinde şöyle diyormuş:

“Ekonomi konusunda dümenin arkasında ben varım. Maliye Bakanı Nureddin Nebati sık sık beni ziyaret ediyor ve fikirlerimi alıyor. Ankara’da ekonomi kurmaylarıyla yapılan toplantılara da katılıyorum.”

Dahası var!.. Bir ara, Tansu Çiller’in parti kurarak veya mevcut küçük partilerden birinin başına geçerek aktif siyasete soyunacağı konuşuluyordu. Hanımefendi, hevesinde hâlâ ısrarcıymış. Diyormuş ki; “Parti kurma fikrinde ısrarlıyım. Benim halkıma vereceklerim var.”
'Türkiye Tek Yürek' yardım kampanyasına 1 milyon lira bağışlamış.

https://sputniknews.com.t...-ulasildi-1067092535.html
Türkiye'nin ilk kadın başbakanı.
"bacınızın pıtığı size feda olsun."
Kendini bir dönem güzel zanneden dyp kongresinde
-ben adayım. Dedikten sonra
-ne adası? adlı bir tepkiyle karşılaştırmıştır.
Yaşlanmış ama güzel kadın.
24 Mayıs 1946 istanbul doğumludur.

25 Haziran 1993 - 6 Mart 1996 arası türkiye cumhuriyeti başbakanı idi.
Yolsuzluk ve ekonomi gibi konularda kendisini eleştirdiğim ama kürtçülerin kafasını ezdiği için övdüğüm ilk kadın başbakanımızdır kesinlikle şüphesiz..
Biz çocukken başbandı. Teehhey eski günler Bee...
Piç bir siyasetçidir.
Güzel bir kadın suçu neydi acaba.

görsel