bugün

karabüklülere, sevgili karagümrüklüler diye hitap etmişti.
belediye zabıtasını, merhaba asker diye selamlamıştı.
samsunlulara, malazgirt kahramanlarının torunları diye seslenmişti.
partisinin simgesi kırata, ak at, beyaz at hatta white horse demişti.
ebulfeyz elçibey ile haydar aliyevi karıştırıp alibey demişti.
silahlı kuvvetler yerine silahlı güçler demişti
azerbaycan'daki isyan için, memnuniyetle izliyoruz yorumunu yapmıştı
bir bombalamadan sonra ölü kaybı olmamıştır diye açıklama yapmıştı.
güvenoyu yerine güvenlik oyu demişti

en beteri de
ulusalarası terör ve bu konuda iş birliğine hazırız demişti * * *
daha iyisi için: (bkz: bülent ecevit)
tansu çiller i sevmediğimi de açıkça belirteyim.
bunun sebebi hızlı düşünmesi olabilir. zira hızlı düşünen fakat genç koşan süleyman ecevit in bu şekilde görüşmesi normaldir.kendimi başbaşangibi hisettim bi zamanlar...
(bkz: tansu ciller in anitkabir defterindeki yazisi)
oğluna askerliği yalısının dibinde yaptırdıktan sonra meydana gelen şaşkınlık ve heyecandan dolayı yapılan saçma,komik,75 lik iq lük düzeyindeki konuşmalar.
halusinasyon demeye çalışması:
halisüü, halüsüüü, halusi, halülülü, hulusi gel buraya söyle şu kelimeyi, yabancı olduğu için telaffuz edemiyorum!
hayatı boyunca yaptığı en büyük gaf refah partisiyle asla koalisyon ortaği olmayacağini televizyonlarda bağirmasinin ardından 2 hafta sonra koalisyon ortaği olmalarıdır.
çekiç güç e "çekici güç" deme gafletinde bulunmuş olması bu konudaki uzmanlığının en güzel örneklerinden biridir.
terör örgütü elebaşı için sayın ifadesini kullanan yegane siyaset insanıdır kendisi. ayıpladık, yuhaladık ama ne fayda...
mübarek kurban bayramınızı* değil; ramazan bayramınızı kurban ediyorum pardon tebrik ediyorum.
ülkesi ile ne kadar alakalı(!) bir siyasetçi(!) olduğunu göstermişitir bizlere.
maocu yerine taocu demisti.
(bkz: taocu bunlar taocu)
"bu memleket icin kursun atanda yiyen de kahramandir" diyerek susurlukta desifre olan kontrgerilla devletini ve katilleri aklamaya calimasi.