1. 1.
  adindan da anlasilacagi gibi tansiyon olcmeye yarayan alet. dijital aletler yayginlassada, gordugum kadariyla hicbir hastane bu eski, pompa yapmalilardan vazgecmiyor. pompa yapmalilar daha eglenceli, fis fis basiyorsun, pit pit etmeye basladigi andaki deger buyuk tansiyon, pit pit sona erdigindeki deger ise kucuk tansiyon.
  2 ... laz pacino
 2. 2.
  evde bulunduğu için gerekli gereksiz herkesin kolunu uzatıp benimkinide bir ölç yavrum demesi nedeniyle, bende nefret uyandırmış alettir.
  3 ... internettin
 3. 3.
  tansiyon ölçmeye yarayan bu alet genelde alamancılarda çok bulunur. yaşlı alamancı amcalarımızın türkiye ziyaretlerinde, ziyaretine giden akrabalar tarafından mutlaka görülür bu alet ve çoluk çocuk demeden herkes tarafından bi kez test edilir.
  ... vagabond
 4. 4.
  bu alet tansiyon ölçmekten çok tansiyonu yükseltmeye yarar. kolunuza taktığınızda yapılan o heyecanla normal olan tansiyonunuzu bile yüksek değerlere çıkararak hastalık hastası olma yolunda ilerlemenize yardımcı olur. ayrıca ortamda bulunan kişilerin meraklarını gidermek için tansiyon ölçme sırası meydana getirebilir. sonuç itibari ile sevmem. tansiyonu çıkan veya düşen insan kendini kötü hisseder ve gerekli müdalelerin yapılması için ön ayak olur.

  (bkz: gereksiz icatlar)
  ... sefertasi
 5. 5.
  bir adamin boynuna dolayip pompaladiginiz zaman ne gibi bir sonuc dogurur diye kucuklukten beri dusundugum garip alet.
  ... radament
 6. 6.
  tansiyon aleti şeklinde de duyabileceğimiz adı üstünde alet.
  ... toliveistodie
 7. 7.
  babaannemin son oyuncağı.
  Bütün yaşlılar sever bu aleti. Zira kullandıkları tek teknolojik alettir.
  2 ... makinist