bugün

ahada boyle.
görsel
nasıl olduğunu kimse bilemez ama biz türkleri sevmediği son 15 yıldır ortada aq.
çocukken fötr şapkalı ve ağzında purosu olan bir insan olarak hayal ederdim. ne alakaysa amk.
kocaman beyaz bir bulut olarak.

Tanrı kavramını anlamaya başladığımda gözüme en büyük gelen şeye, gökyüzüne baktım. genelde bulut gördüm. bazen zifiri karanlık, bazen yıldızlı parlak bir gece.

tanrının değişik yüzleri olduğu gibi gökyüzü de değişiyordu. ama ben bulutta karar kıldım çünkü yumuşak ve sevecendi. insanların sevilmeye ihtiyacı var.
biliyorum o'nun cinsiyeti yok ama erkek olarak hayâl ediyorum. yüce, filmlerde gördüğümüz ak sakallı beyazların içinden çıkan karizmatik sesli biri olarak. yani, bilinçaltımın oyunları ve yıllardır oturmuş bu algı.
Belinde buğday dolu bir torba, elini daldırıp etrafa buğday saçan yaşlı bir adam, serptikçe yaşam oluşuyor, yeni yeni galaksiler, güneşler, yıldızlar, kara delikler ve biz gereksiZler.

Bazen düşünüyorum da koca evrende küçücüğüz, acaba gerçekten sandığımız kadar önemli miyiz?
Hem her yerde hem de insanın tam içinde diye hayal ediyorum/hissediyorum.
Küçükken uzun gri sakalları olan, elinde asasıyla yaşlı bir kraldı gözümde. Şimdi ise kafamda tanrı deyince evren canlanıyor. Yıldızlar galaksiler ve gezegenlerle dolu bir resim oluşuyor kafamda. Konuşmuyoruz ama eskiden konuşurduk.
erkek, kocaman, duman gibi ve gokyuzunde yasayan bir seydi ben kucukken,
o erkek olmasi da ataerkil bi ulkeyiz ya oyle kazinmis kafama ben tee kucukken bile..
(#40015263)

sakin ol amına koyim. hayal gücü bu. default olarak bi kalıba sokuyor yaratıcıyı.

ortada bilinçli dönen bir durum yok. hemen yanacaksınız falan..
Ss aldım.
görsel
Şüphesiz ki Tanrı'nın belirli bir şekli yoktur. Onu belirli bir şekle koyma çalışanlar için azapların en büyüğü vardır. Derileri yanana kadar yakılacaktırlar. Tanrı'yı tasavvur etmeye çalışanlar bilsin ki lanetlenmişlerdir.
Ben kendisini tahayyül edemiyorum.
benim küçükken kafamda canlanan tanrı modeli buydu: https://i.hizliresim.com/9NbWqN.png

yüzü dümdüz, herhangi bir detay yok, tüm bedeni kahverengi, insan vücudunda ve oldukça uzun (4-5m)

şimdilerde ise koca beyaz bir ışık topu olarak düşünüyorum.