bugün

Peki neden?
eğer varsan benle ne işin varda siktimin dünyasına üstelik 2010 larda ve türkiye de gençliiğimi yaşayacak şekilde buı dünyaya getirdin ? ne zorun var be hacı senin benle. gerçi yoksun o yüzden senlik bişeyde yok. kb.
Sormayin cevaplamiyor.
ben ölmesem olur mu?
Ne gerek vardı.
Hakîkati bulmaya yönelik sorulardır.
Saf istek ile körüklenmelidir.
görsel
Neden ben aq ?
Gri tişörtümü nereye sakladın?
Neden izin verdin? insanoğlu kötülüğü seçtiği vakit senin gönderdiğini varsaydığımız meleklerin yani bebeklerin, çocukların öldürülmesine neden izin verdin?
Öyle bir yetkimiz yok maalesef .
Sen kimsin?
Hemen öldükten sonraki sorum:
Cehennem azabım bitti galiba, cennet ne tarafta?
Ndn bn anltsna birs .s .s

(Evet)

[hayır]
ben göremedim, ömrüm yetmedi, trabzonspor bir daha şampiyon olacak mı?
Rabbım neden buradaki insanlar iyilik yaparak değilde sadece namaz kılarak cennete gideceğini sanıyor.
Neden bazı insanları kendi hayatına son vermeyi düşündürterek sınıyorsun yüce rabbim?

Haşa isyan değil, ne olursun onun içinden al bu düşünceyi yalvarıyorum.
Derdim başımdan aşkın tanrım
Niye beni bu gezegene saldın?
Kendi başımda ve yalnızım artık
Bu mudur hakkım hiç almıyor aklım.
cehenneme gitmesem olmaz mı?
niye yarattın amk beni?

diye sorasım var açıkçası..
işine gelince denizleri yarıp, içinden peygamber geçiriyorsun yada canın istediğinde başka bir peygamberi ata bindirip göğe yükseliyorsun.
Demek ki sen çok yücesin eyvallah. Lakin merak ettiğim bir konu var.
Geçen yıllarda ağrıda 5 yaşındaki bir kız çocuğu 5 6 gün kayıp olmuştu. Sonra cesedi yol kenarında bulundu.
işkence edilmiş, tecavüz edilmiş vücudunun tamamında darp izleri mevcut halde.
Çok özür diliyorum fakat sormadan edemiycem.
Bu kadar güçlü kudretli bir varlık olarak sen, o çocuk ve onun gibi yüz binlerce çocuk can çekişerek ölürken golf felan mı oynuyordun?
Bu işler koskoca denizi ikiye yarmaktan daha basit değilmi?
Yetişkinlerden nefret ediyorsun anladıkda, küçücük günahsız çocuklardan ne istedin ulan?
Beni bana sormadan yarattın birde buyruklarına boyun eğmemi istiyorsun. Ben hiç olmak istemedim ama zorunlu olarak olmaya devam ediyorum. Varlığıma son veremiyorum bu kadar cesur ve hayatı kavrayabilmiş değilim. Ne anlamı var bu kadar insanı var etmenin, ne gereği?
tek soru hakkım olsa;

"
yumurta 05xxxxxxxxx
"

aynı anda birbirimize bakıp acaba beni düşünüyor mudur diye meraklandığımız bi an yaşandı mı hiç tüm o sonsuz zamana dair sonsuz kere sonsuz ihtimaller deryası içinde?
tayyip işi neden bu kadar uzadı allahım derdim.
Uzatmaya gerek yok. Tek soru yeter.

Neden?
Sen bu ümmetin salak olacağını, orucu nelerin bozup bozmayacağını hiç bir zaman çözemeyeceklerini anlayamadın mı?