bugün

yarattığı boktan*** dünyadan utandığı için saklanmaktadır.
(bkz: başlık sıçmak)
her insanın yüreğine saklanmıştır allah. aklım var deyip gerizekalılık edenlerin kendisini bulamayacaklarını anlatmak için.
(seyrediniz: direktoren for det hele)
imtihan içindir. Peygamber Efendimiz'in belirttiğine göre Allahu Teala "Gizli bir hazine idim,Bilinmek istedim" diye amacı olduğunu söylemiştir. Düşünün ki hiç bir şey yok.Sadece Allahu Teala var. Hayvanlar var. Melekler var. Hayvanlar hiç bir şeyden mesul değil. Melekler de zaten isyan edemez. ister istemez içgüdü olarak ibadet ediyorlar.
Bu iki yaratığın ortası insanı yeryüzünde halifesi olarak yaratıyor. insanın sadece Allahı bulması için düşünmesi yetiyor. Aklı da sadece insanlara verdiğine göre düşünüp bulmamız lazım. eşek olmamak lazım. bulmak lazım.
(bkz: pc de allah a söverken klavyenin göte kaçması)
evren v1.0'da yer alan bir bug.

hide allah kutusu default olarak işaretli ve kaldırılamıyor da işaret. ühüh.
saklanir ama insan onu akliyla görebilir.

birgün kebap yapilacaklara "ceeeee" diyip onlarin hesaplarini sonradan güzel güzel görebilmek, ve iki yüzlülükleri, inkarciliklari iyice ortaya ciksin da, sonradan cark edemesinler, diye saklanir allah....cünkü "kebaplik ikiyüzlüler" her an " ya olur mu kocum, ben hep inaniyodum, gördük de iste, eshedü enna..." diyebilirler. onlarin bunu demelerinin önüne gecilmesi ve inkarcilarin inkarlarinin iyice dogru oldugunu düsünüp, inkarlarini azitmalari beklenmektedir. onlar azitinca "ceeeee" olacak,agizlarini yamultmalarina firsat kalmadan hesaplari görülecektir.

ancak akli olan onun biraktigi izleri görür.bu is ayni iz sürmek gibidir. yerde bir arabanin lastik tekerlek izleri varsa, araba belki o an yoktur, ama o araba yok anlamina gelmemektedir. o izin pesine takilip yürünmeye baslaninca araba da bulunacaktir. ancak sen arabayi reddedip o izler tesadüfen olusmus da diyebilir ve benimle iddiaya girersin, araba varsa iddiayi ben kazanirim- cünkü o kadar cok tesadüf biraraya gelemez- yoksa da sen. ama ben o izin ardisira giderim, ve mutlaka da arabayi bulurum. sen durdugun yerden kafana göre sunu ya da bunu uydurmakta serbest olursun, ama ayni serbestiyet benim de hakkimdir.
(bkz: Sağım solum önüm arkam saklanmayan ebedir söbedir)
xtc278 adlı uzaylı yaratığın saklanmasıyla aynı sebeptir sebebi mevcut olmayışıdır.
(bkz: allahın saklandığına inanmak) * *
kör insanın tanrı saklandı sanıp, "niye saklanıyor yahu?" demesi durumudur.

(bkz: sesime doğru gel)
(bkz: cahil olup cahil olduğunu bilmemek)
güncel Önemli Başlıklar