bugün

bodrum kalesi'nin müzesinde en alt katta yer alan zindanın girişinde yazarken dün itibariyle müze müdürü tarafından kaldırılmış olan tabela..
müze müdürü yazıyı kapısına asmış diye rivayetler vardır. *
Tarihi değerinin olup olmadığı hala tartışılan ancak bazıları tarafından hemen süper bir siyasi malzeme haline getirilmiş yazı. Rivayete göre 5 asırlık deniyor. Ancak müzenin bundan önceki müdürünün yazdırdığı ile ilgili söylentilerde var. Hatta bakan koçun açıklamasına göre yazıyı yazan görevli bile bulunmuş. Yapılan araştırmanın sonucu ne olursa olsun tarihi dokunun daha fazla bozulmaması adına o yazı silinmeyecekmiş. Oradan kaldırılan o yazaının ingilizce ve türkçe tercümesiymiş.
tanrı inancı olan birisinin, olmayacağına inandığı yer.*
paranın olduğu yerler.
(bkz: Boş küme)
burası türkiye yok öyle
kalede zindan kapısındaki o yazı, ali sami yen cehennemi ya da onceakinky nin de yazdığı gibi 5.şubede yazıldığı söylenen yazı ile aynı manada korku vermek ve burada olacakları aklınızdan bile geçirmezsinize gönderme yapan bir yazıdır ki bunun da bu kadar fırtınalar koparacak bir tarafı yoktur. bu kadar mı algıda zorluk çeker insanlar akıl alır şey değil. yazının yazıldığı tarihe gelince basit bir laboratuar incelemesiyle hangi tarihte yazıldığı rahatlıkla belirlenebilir. müze müdürüne de sevgilerimi * gönderiyorum buradan
bazı zihniyetler tarafından kazınması uygun gorulmus yazı. tarihi degeri varmıs onemli mi canıımm
(bkz: inde deus abest)

hiçbir tarihi değeri olmayan yazıdır. ego tatmininden oluştuğu anlaşılmıştır. eski müdürün bir elemana yazdırdığı anlaşılmış, bu konuyla ilgili hükümete ve müslümanlara yüklenenlere kapak olmuştur, o ayrı bir tartışma konusu. kültür bakanı atilla koç tarihi olmasa da o yazı orada duracak demiştir. bilmiyorum silindi mi silinmedi mi? ama konunun tazeliği anlaşılması üzerine gündemden düşmüştür bu mevzuu. artık yeni konular aranmaktadır hükümete sataşmak için. ha gayret
sanırsan afrika olacak.
allah her yerde hazır ve nazır olduğundan yok öyle bir yer.
titanic gemisi için yazılan "bu gemiyi tanrı bile batıramaz" yazısını andıran yazı...sakın buzdağına çarpmasın bodrum kalesinin müzesi..
gayrettepe karokolunun bir kapısının arkasında da yazar buna benzer bir yazı.yazı tam olarak su sekildedir 'Burada allah yok,peygamber de tatilde'.lakin yazıyı emniyet görevlilerimi yazmıstır,yoksa içeriye atılan bir ateistmi yazmıstır bilinmez.yazı hala duruyormuyodur o da bilinmez..**
metallica konserleri *
(bkz: allah her yerde)
(bkz: savaslar)
(bkz: cehennem)
esasında yoktur. ancak tanrı yoktur ve heryer de tanrının olmadığı yerdir deyip aksinin ispat edilmesini isteyenlere, "başlık doğrultusunda yaşantıyı devam ettirmeleri ve günü gelince de ölmeleri tavsiye edilir". tanışacaklardır kendisiyle.
-ne var ne yok?
-Allah var, eşi, ortağı, olmadığı yer yok
(bkz: connecting people allah everywhere)
(bkz: allahın sktr ettiği yer)
(bkz: yok öyle bir şey)
(bkz: tanrı nın kalbi)
orhan pamuk un kar adlı romanında ka adlı şairin allah ın olmadığı yer adlı bir şiiri vardır. bir imam hatip öğrencisi olan necip ile konuşmasından esinlenerek yazmıştır.

"allah ı çok seviyorum," dedi necip heyecanla. "bazen -haşa- allah olmazsa ne olurdu diye kendime hiç istemeden souyorum ve gözümün önüne beni korkutan bir manzara geliyor."

"evet"

"bu manzaraya bir gece, karanlıkta, bir pencereden bakıyorum. dışarıda kale duvarları gibi yüksek ve kör iki beyaz duvar var. sanki iki kale karşıkarşıya! ben aralarındaki dar dehlize, bu dehlizin bir sokak gibi önümde uzanışına korkuyla bakıyorum. allah ın olmadığı yerde sokak kars taki gibi karlı ve çamurlu ama rengi mor! sokağın ortasında bana dur diyen bir şey var ama ben sokağın ucuna, bu dünyanın sonuna bakıyorum. bir ağaç var orada, yapraksız, çıplak bir son ağaç. birden ben baktığım için kıpkırmızı kesiliyor ve yanmaya başlıyor. o zaman allah ın olmadığı yeri merak ettiğim için suçluluk duyuyorum. bunun üzerine kızıl ağaç birden eski karanlık rengine dönüyor. bir daha bakmayayım derken gene kendimi tutamayıp bakıyorum ve dünyanın sonundaki yalnız ağaç yeniden kıpkırmızı kesilip yanmaya başlıyor. sabaha kadar sürüyor bu."

"niye seni bu kadar korkutuyor bu manzara?" diye sordu Ka.

"çünkü bazen şeytanın dürtmesiyle bu manzaranın bu dünyaya ait olabileceği de geliyor aklıma. ama gözümün önümde canlanan şey benim hayal ettiğim bir şey olmalı. çünkü anlattığım gibi bir yer bu alemde olsaydı, o zaman -haşa- allah ın olmadığı anlamına gelecekti. bu doğru olamayacağına göre, geriye kalan tek ihtimal artık benim allah a inanmadığımdır. bu ise ölümden de beter."

güncel Önemli Başlıklar