bugün

tanrı olsaydı peygamber atamak yerine daha gerçekçi bir yol izlerdi.
https://www.youtube.com/watch?v=TN5PGWRU4tA
Anayasaya uyuyorsunuzda kaç kez anayasayı altını çizerek okudunuz?

Yada trafik kanun ve yönetmeliğine harfiyen uyup saygı gösterip o kanun maddelerine inanıyorsunuzda kaç kez elinize alıp okudunuz?

Hiç okumadım ben trafik kanunu diyerek kırmızı ışıkta geçtinizmi?

Meali yazdırmayanların suçu bu. Aslolan okumak haklısın ama saf ve temiz bilgiye ulaşmak bugün bile çok zor.

Bildiğiyle iman etmeleri iyi bişey. Suçluyu bulalım mağdurları değil..
teistler tanrıyı geri zekalı yerine koyuyorlar zaten. kitabı veren tanrı zaten onu anlayacak aklı da verirdi. herhalde kafası çalışan bir tanrı kimsenin anlamayacağı kitap göndermez.

ayrıca peygamber göndermiştir ve bunun da görevi anlatmak. işte ne gerek var ki? insanlar anlayacak kapasitedeyse zaten peygambere gerek kalmazdı.

hatta şu an bile bir sürü din var, bunun bir yığın yorumu var. ayrıca tanrının bir başka hatası da üç din göndermesidir. bir tane gönderip bozulmasına imkan sağlıyor, sonra bir tane daha gönderiyor o da bozuluyor. sonra diyor ki, son bir tane daha göndereceğim ama bu bozulmayacak. ( burası tamamen islami yorum üzerine, yoksa yahudi ve hrisityanların tanrı sözünün bozulduğuna dair iddiası yoktur)

bu ne perhiz bu ne kadayıflı sucuk?

ayrıca tanrı gene dini açık göndermediği için bir sürü yorum var. herkes kafasına göre anlıyor ve ona göre bir şeyler yapmaya çalışıyor. bu da zekalı bir tanrı işi değil.

yani palavra bunlar.
babamın yaptıklarına akıl sır erdirebilseydiniz zaten daha farklı olurdu her şey.
ademin neden elmayı yiyeceğini bile bile ona yasaklamasından başlamalısınız düşünmeye.

neyse evet babam peygamberler ve kitaplar gönderdi. bazıları bunu gerçekten irdeledi ve gerçek imanı buldu. bazıları ise insani doğa gereği kendini üstün kılmak için insanlara farklı aktarıp diğerlerini boyunduruğu altına aldı.
dinler insanların zaaflarıdır. dinsizlerinde aynı şekilde. hatta babama inanmayan lafta ateistlerin bile zaafıdır. o yüzden insanlık tarihinin tamamında birileri bu gelen kitapları yanlış anladı ve kendi çıkarları etrafında kullandı.

hristiyan dünyasının karanlık çağında parsel parsel cennet satan papazlarla
4 kadınla evlenmek sevaptır, erkek çocuklarla bademlenmek caizdir diyen müslüman alimleri aynı kafadadır ve hepsi benim cehennemim de yoğun yoğun yanarken benim işkencelerime tabi tutulacak.

kitaplar geldi. siz insanlar bunları asla gerçek olarak algılayamadınız o kadar.
Kitabın gönderilmesine mi yoksa dil sorunu ve okuma yazma oranı yetersizliği sebebi ile anlaşılamamış olduğuna mı atıfta bulunduğu belli olmayan sav.

‘Yani gönderilmedi ama geleni de okuyamadılar’ biraz çelişkili olmuş.
kesme işaretidir.
http://akakce.cubecdn.net/brother/brother-827-z.jpg
güncel Önemli Başlıklar