bugün

garip bir durum olmakla beraber her yiğidin harcı değildir. ha bu dinsizlik midir? bana göre akıl yaratıldıysa, o aklı kullanmayı reddetmek dinsizliktir. ispat bulabilir misin peki, o bambaşka bir konudur...

edit: imla ile ilgili pm'ler aldım. 'tanrının ispatının ispatını aramak' daha devrik oluyor, anlayan böyle anladı zaten, anlamayana yapcak bişe yok.
yaratılan herşey, allah (c.c.) ı zikreder. bir elmayı, geceyi,gündüzü,mevsimlerin oluşunu,aklını,ölmeyi ve tekrar dirilmeyi düşün, onun var olduğunu göreceksin.
(bkz: aramakla bulunmaz ancak bulanlar arayanlardır)
(bkz: beyazid-i bistami)
(bkz: 404 not found)
nadir bulunan bir anlatım bozukluğu içeren önermemsidir. tanrının hangi konudaki ispatını arıyorsun diye sorulası gerekir.
(bkz: tanrının ispatının ispatını aramak)
birşeyin var olduğunu ispatlamak için, onu bulmalısınız. yok olduğunu ispatlamak için önce var olmadığını ispatlamanız gerekir. evrendeki bütün nesnelere bakmalısınız. eğer tüm evrende yoksa o nesne yoktur diyebiliriz.

yani birşeyin yokluğunu ispat etmek; varlığını ispat etmekten çok daha zordur...
allah'ın kuran'da yüzyıllar öncesinden bizlere bilimin bugün ispatlayabildiği tüm mucizeleri göndermesini, bunun yanında kendisini bize gösterme ihtiyacı duymayacak kadar az ego sahibi olması durumunu göze alınca allah'ı aramak için çok da uzaklara gidilmemesi gerekir. insan biraz içine bakınca allah'ı görüyor zaten. kim olursan ol, allah seni her halinle seviyor ve kabul ediyor.
boşluğun dışa vurmuş halidir.
gündüz vakti gün ışığını aramaktır. varlık için de yokluk çekmektir. gözün önündekini görememektir. şöyledir, böyledir.****
(bkz: allahın varlığına dair bariz işaretler)
(bkz: dua ve kabul olması)
güncel Önemli Başlıklar