bugün

(bkz: the god delusion)
ingilizcesini okuma ozgurlugune sahip oldugum kitap.

ho$goru diye buna deniyor olsa gerek.
türkiye de satılan kitap. yasak kalktı sanırsam..

hatta askeriyede de görmüştüm satıldığını.
yazarın web sitesinde türkiye'de web sitesinin ban yemesi konusunda bir başlık içermektedir.

What are they scared of.... oh yeah, truth.
( Neyden korkuyolar ki ... oh tamam, gerçekten. )
(bkz: evrim yanılgısı)
inanannın okuması gereken kitap çünkü imanını sınamak için çok dişli bir kitap,
inanmayanın okuması lazım çünkü fikrini savunurken bu kitap tam bir antitez ve tez hazinesi.
güzel bir bahçenin içinde meleklerin dolandığına inanmadanda, o bahçenin güzel olduğunu görebilmemizi sağlayan kitap.
Dindarı daha dindar, ateysti daha ateyst yapan kitap.
bu kitabı okuyanlara Tanrı Yanılgısının Yanılgısı isimli kitabı da okumalarını öneririm. yazarı: Erhan Ayşan - Kavim yayınları
richard dawkins kitabı.
tanrıya inanan bir insanın kesinlikle okuyup cevaplaması gereken sorular sorar.
tüm soruların cevapları inananlar için vardır ancak inanmayanlar için ikna etmenin de yollarını gösterecek,
insanların hangi sorular yüzünden inanmadıklarını ortaya koyacak bir başyapıt.
karmaşık çizgisinde inanmayanlar için yeni sorular soran kitap, inançlı insanlar için inanmayanları anlama yolunda önemli bir adım atmalarını sağlayacak soruları ve cevapları barındırır.

aslında kısaca tanrı nedir ne değildir?'in sorgulanması halidir.
(bkz: sorgulamayla yanılgıyı aynı şey zannetmek)
--spoiler--
tanrıyım o halde varım.
--spoiler--
(bkz: evrim teorisine iman eden inanç uzmanı)
kitap tanrının bir yanılgı olduğunu direk söylemiyor.
tanrıyı kendi sorularıyla sorguluyor, cevaplıyor ve kendi cevaplarınızın sayesinde sizin için 'tanrı'nın ne olup ne olmadığı' gerçeğine ulaşmanızı sağlıyor.
sonuçta inanç nesnel değil öznel bir öğe olduğu için kitap da öznel sorulara öznel cevaplar vermenizi ve kendi inancınızı tartmanızı sağlıyor.

okumayanlara önerilesi kitap.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
(bkz: there is probably no god)
islamiyet dışındaki diğer dinlere mensup insanları ateist yapabilecek bir kitap. ama müslümana sökmez. darwinle falan bir yere varamaz , çok çalışması gerekir.
Teistlerin yıllardır içerisinde bulundukları yanılgı.insan nesli tükenmedikçe devam edecek olan yanılgı.Bu kitap müslümanlara sökmez diyen arkadaşımızın içerisinde bulunduğu yanılgı.
(bkz: tanrı yanılgısı)
ingiliz evrim profesörü richard dawkinsin din eleştirisi üzerine yazmış olduğu muhteşem kitap dogmalara saplanmış beyine ilaç gibi gelen bu kitap insanları gerçek hak yoluna kötürüyor şiddetle tavsiye ediyorum ATEiSTLERiN KUTSAL KiTABI
richard dawkins'in mutlaka okunması gereken eseri. teist olun yada olmayın muhakkak okumalısınız. olaylara tek taraflı bakmak sadece koşullanmış insanların işidir.
internet sitesi özgürlükler ülkesi türkiyede yasaklanmıştır.
*içi boş eleştirilerden ibaret değildir; kaynaklar gösterir, kendince sebeplerini sunar. okuyanı inançsızlığa sürüklemek ya da inanmayanları üstün göstermek yerine, kişiye sorgulama fırsatı veriyor.
kitabı bana öneren arkadaşımın işaretlediği bir kesiti yazayım;

"..Bir doktor, dindar bir kadına sadece birkaç aylık ömrünün kaldığını söylediğinde, bu kadın neden Seyşeller'de bir tatil kazanmış gibi heyecanla gülümsemez? 'Sabırsızlıkla bekliyorum!' demez? Dindar insanlar ölümle karşılaştıklarında neden böyle davranmazlar? Bunun sebebi inanırmış numarası yaptıkları safsatalara içtenlikle inanmamaları olabilir mi?"
ateistlerin kutsal kitaplarından biridir.
düşüncelerini çok net ve etkili bir biçimde ifade etmeyi her seferinde başarabilen richard dawkins amcamızın kitabı. her sayfası dikkatle okunmalı. bazen güldürüyor, çoğunlukla düşündürüyor zira.
Fatıma olayını açıklayamıyorum deyip acizliğini gösterdiği kitapdır bütün kitapda bilimsel açıklamalar var fakat bu olayı açıklayamamış darwinin annelik duygusunu açıklayamıyorum dediği gibi bunlar şeytanın insan versiyonudur.
güncel Önemli Başlıklar