bugün

(bkz: müslüman görünümlü ateist) *
münafık denir kısaca.
(bkz: jetlag olmus barbunya)
tek bir yaratanın varlığına inanmış ama nefsini yenememiş insanlardır. 5 vakit namaz kılmayla olmaz allah'a inanmak. her iyi olayda allah'a şükretmek, her kötü olayda allah'a sığınmaktır allah'a inanmak. allah kul hakkı ve haliyle yalanı şiddetle yasaklamıştır. bugün üniversite okuyan her öğrenci gibi işime gelince götü kurtarmak adına hocalara yalan söylüyorum. demek ki bendeki hoca korkusu allah korkusundan büyük.
vay başıma gelenler sözlük.
herkestir. çünkü kimse yoktan varolma olayını ve sonsuzluğu algılayamaz. dolayısıyla 2 kere 2 nin 4 olduğuna inandığı eminlikle asla herhangi bir tanrıya inanmayacaktır. durumun böyle olduğunu dinleri yaratanlar görmüşler ve insanlar göze alamasınlar reddetmeyi diye korku aşılamışlardır dinlerle.
(bkz: münafık)
+hangi dine mensupsunuz?
-müslümanım.
+neden?
-nüfus cüzdanımda öyle yazıyor.
etraftaki baskıya yenilmiş, zavallı ateisttir.**
(bkz: tanrı yoktur Allah vardır)
(bkz: la ilahe illallah)
TEKELLEŞTiRiLMiŞ BiR DiN ANLAYIŞI OLAN ÜLKEMiZDE, ''BEN iNANMIYORUM'' DiYEBiLMEK CÜRET iSTER ÖYLE YA... KAFiR BU DEYiP TAŞLANABiLME , DiNSiZ iMANSIZ DEYiP DIŞLANABiLME RiSKiNi GÖZE ALMAYAN iNSANDIR. VAR OLDUĞU TOPLUMUN YASALAŞMIŞ DiN KURALLARINI, GÖZ ÖNÜNDE EZMEYEN iNSANDIR. KENDiNi GÜVENCEYE ALIYORDUR SOSYAL YAŞAMDA AKTiVE OLABiLMEK iÇiN. HA, YALAN SÖYLEMEYE GEREK OLMASA DA, DEDiĞiMiZ GiBi; KENDiNE GÜVENLE iLGiLiDiR iŞiN ÖZÜ.
(bkz: takiye)
Allah hidayet versindir.
(bkz: ama bir güç var)
güncel Önemli Başlıklar