bugün

"biz tanrıya değil allah a inanırız" geyiğiyle türkiye'nin yüzde 47'sinin ateist çıkması muhtemel anket.
ülkeler ve katılımlar enteresan. ülkeler direk ip'ye göre belirleniyorsa daha da enteresan, dünyanın heryerinden oy gelmiş. bakalım, takipteyim.

http://www.yesnogod.com

günler sonra gelen edit: başlık başa, baş başlığa kalmış.
dünyanın inanan kısmındaki çoğu insanların, bilgisayar hiç görmemiş olabileceğini düşününce amacına ulaşamayacak bir ankettir. belki şöyle değiştirilebilir. (bkz: internete girebilen insanlar tanrıya inanıyor mu) *
dünyanın inanmayanan kısmındaki çoğu insanların, bilgisayar hiç görmemiş olabileceğini düşününce amacına ulaşamayacak bir ankettir. belki şöyle değiştirilebilir. (bkz: balta girmemiş ormana girebilen insanlar tanrıya inanıyor mu?)*
yes e basanların 3 sevap puanı kazanacağı anket.
bastım.
yakında "bu siteye erisim mahkeme karariyla engellenmistir" ibaresini göreceğimiz anket sitesinin sorusu. ben diyeym de sonra üzülmeler, şaşırmalar olmasın.
yanlışlıkla yes tuşuna basan bluevelve, aynı ülkeden iki kez oy verilemeyeceğini düşünüp, diğer oylama yapılan ülkelere doğru yola çıkmış. en son samoa'da no tuşuna basarken yerliler tarafından yakalanan güzide yazarımız yerliler tarafından tanrı sanılıp alı konulmuştur.

gelişmelere aktarmaya devam edeceğim efem.
- tanrıya inanıyor musun?
+ başıma bir iş g..
- sus lan sus! hep aynı geyik. böbreeni züttüm adamı seni.
--spoiler--
Vatican City State 2 50% 50%
--spoiler--

seklinde istatistik bilgisinin yer aldigi site. go vatican!
hayir a bastim.

ama sor bir neden bastim. sor hadi, sor? ona ne inanip inanmadigimdan. illa birseyleri arastirip para kazanicaklar. bu seferde inanci secmisler. para kazanmak icinde inanc somuruyorlar. denek olmak istemiyorum. ya da ben de para istiyorum.
bu dusunceyle, tek kisilik olsa da bir protesto yapip, yanlis bilgilendirdim.

tanim: turkiye nin en tiklayici ulkelerden biri oldugunu gosteren calisma. nufus/tiklama oranimiz avrupa ulkeleriyle yaklasik ayni.
türkiyede %21 oranda inanmayan varmış. yolda kime baksan, herkes allah allah,yoksa internet kullanıcılarında mı bir ateistlik var. *
ayrıca haydi türkiye gösterelim kendimizi demek nedir, anlaşılmıyor. haydi türkiye inancımızı dış ülkelere belli edelim mi, yoksa elhadürillah müslümanız, kendimizi gösterlim mi demek oluyor?
almanya, ispanya, u.k. vb. ülkelerin yüksek miktarda hayır demesi göze batmakla birlikte türkiye'de sabah itibariyle yüksek olan "evet"in gitgide düşmesinin de dikkatle takip edilmekte olduğu sitenin sloganının dilimize çevirisi.
no şıkkı'nın tercih edildiği hede'dir.
"no'ya basarsanız tanrı var" diye yol gösterildiğinden çoğu insanın no'ya basarak ateist oranını arttıracağını sanıyorum. benim bile kafamı karıştırdınız, tü allah cezanızı vermesin e mi.. allah???
hicbir sonuca ulasamayacak ankettir. sulalemi getirsem altust olur lan orasi.
peygamberlerden birisinin verdiği cevap en iyi cevap olan sorudur:
"ben inanıyorum eğer yoksa bile ben bir şey kaybetmem, sen inanmıyorsun şayet varsa emin ol çok şey kaybedersin."
peşin peşin edit: dinci değilim yok yere basmayın eksiyi.dinci ve dindar arasındaki zilyon fark

edit: nerde kalmistik tarafından verilen destek sonucu kesin olmamakla beraber hz.ali'ye ait olduğu söylenirmiş.
(bkz: kıyamet alameti bunlar kıyamet)...
yaralı anket. üklelerdeki inanç durumunu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ayrıca aristo nun da ingilizce bilgisini ölçmeye yardımcı olduğunu düşünüyorum.

--spoiler--
yes ve no düğmelerine basarak sizde oy kullanabilirsiniz. yes'e basarsanız tanrı yok, no'ya basarsanız tanrı var.
--spoiler--

(bkz: arkadaşın kullandığının aynısını istiyorum)
abd'de yaklaşık 25bin oy sonunda hayırların oranı yüzde 55 iken evetlerin oranı yüzde 45'te kalmış.

abd gibi hristiyanlığın yaygın olduğu bir ülkede böyle bir oy oranının çıkması acaba orda da mı yes'e bastığınızda tanrı yok, no'ya bastığınızda tanrı var denilmiş desem de adamların zaten ana dili ingilizce bilmeyenler bile yes ile no'nun anlamını biliyordur.

en iyisi anketin sonucunu pek takmamak. türkmenistan ve tacikistan'da kimse tanrı'ya inanmıyormuş gibi gözüküyor bu ankete göre.
(bkz: inanırsak olur)
(bkz: çocuklar inanın inanın çocuklar)
ya da
(bkz: bizler inandık siz de inanın)
(bkz: şimdi finlandiya da olmak vardı anasını satayım)
(bkz: ay inanmıyorum)
(bkz: sanane)
norway: %29 yay - %71 nay *
(bkz: nabıcan)