bugün

(bkz: ateist)
bir fakirin, açlıktan beyin damarlarının tıkandığı anda kurmuş oduğu cümle.
veee karşınızda bluevelvele.
allah tanrının belasını versin dedikten sonra tanrı olsaydı allah bilir daha neler olmazdı da denilebilecek kişinin söylediği vasıfsız, sıfatsız cümledir. *
bu önermeye en güzel cevap görsel .
açlık sınırının en alt seviyelerde dolaştığı bir ülkede yaşıyosan ve bunu tanrı'nın yokluğu sonucuna bağlıyosan ateist bile olmazsın.
yaratıcının terbiye etme yöntemlerinden biri olan açlığın aslında kendisi olmasaydı var olmayacağını hatırlatan cümle.

eğer evrenin kendi kendisine ve bu mükemmellikle oluştuğuna inanacaksak bu açlık, sefalet ve savaşlar neden var. evrenin her şeyi doğru yaptığı ama insanı yaparken beceremediği durumu gelir gündeme ki kulağa biraz saçma geliyor.
hiç sevmediğim bir örnekle açıklamak isterim:

adamın biri berbere saçlarını kestirmeye gitmiş. traşını olurken berber adama; tanrı diye bir şey yok olsa kötülük olmazdı, demiş. adam saçını kestirdikten sonra tam kapıdan çıkıp gidiyormuş ki uzun saçlı birini görmüş ve berbere; bence berber diye bir şey yok, demiş. adam da 'iyi de var ya ben berberim' demiş. bizim delikanlı da; 'berber olsaydı şu insanın saçları hiç uzun olur muydu' demiş...

böylesi saçma ama kıt kafalar için gayet de açıklayıcı bir örnek. mesele tanrının olup ya da olmaması değil, ona inanılan ya da inanılmayan sistemde yapmakla mükellef olduklarımızın farkında olmak. dindarsan dinini yaşa, ben inanmıyorum diyorsan da kimseye laf yetiştirmeye çalışma. kaldı ki bu konular artık antika oldu, temcit pilavı gibi tekrar tekrar tartışmak çok mu gerekli?

tanım: yanlış önermedir mantık hatası içerir. tanıma gerek yoktur.
allah olduğu için adalet var ve çalışan parasını kazanıyor. eğer babadan fakirseniz suç babanızındır.
cahil adam fikri,düşüncesi vs.dir.

tanrı yok çünkü açlık var, ee o yok bu yok ne diye açlık var yaram içerde? ateist lordlarımızın açlığa karşı geliştirdikleri tanım var mı? inanın yok.
bir kolunu bana ver sana 1.000.000 tl vereyim diyen birine hiç kimse kolunu vemez kimse yani hiç bir bedel ödemeden para ile satın alınamayacak bir değeri'can' sana veren ALLAH'ı sorguluyan zekasız birde burdan bak. Herkez gül gibi yaşayacak o zaman sen nenden varsın neyin mücadelsi ile verileni hak etme çabasında olucaksın onuda ver bunuda ver ee sen ne vericen dingil.
derler ya hep; bana balık verme, balık tutmayı öğret diye, bu durumda da Allah sana akıl vermiş kullanasın diye, direk gıda vermektense!