bugün

öncelikle yazmassam çatlarım: (bkz: başıma bir iş gelmeyecekse allahı sevmiyorum)

insanlık tarihi boyunca tanrının öneminden psikolojik ve toplumsal yararlarından bahsedip ateist faşik ibne bir sosyalist gibi aniden nietche'den bir alıntı yapıp aaa tanrı yok işte gerizekalılar demek isterdim..demiyorum..varlığını kanıtlamak istersem yapamam ama istersem kendimi köküne kadar derin bir tanrı inancına sokar bağ bahçe avrat huri dolu zevkler cennetine gitmek için insaniyetimin, arzularımın ağzına sıçıp bana vaad edilen bu nimetlere(ki çoğu zaman bunlar yaşadığımız dünyada mevcut olmakla beraber genetik ve ya ekonomik bakımdan çağlar boyunca zayıf insanların elde edemedikleri bunun sonucunda asla gerçekleştiremeyecekleri şeyler için kendinden daha ulvi varlıklar yaratıp onlardan adaletsiz nimet dağılımından dert yakınmaktadırlar-ki tanrıda böyle yaratılmıştır) ulaşmak için kendimi erdemlik mertebesine ulaştırır, elimi eteğimi amdan götten paradan çekip adeta bir insan-ı kamil bir ekmel olabilirdim.

ama anlatmak istediğim şey biraz farklı. diyorum ki farzettik tanrı var. baya kendini gösterdi:kanlı canlı demiyorum bu arada yani onu görebilmeyi kalbimizde hissedebilmeyi olmayan duyu organlarımızdan biriyle ruhumuza dokundurtmayı başardık. peki sonra.. sırf beni yarattığı için önünden kapaklanıp diz çökmemi mi bekler? beklemezse neden kitabında saçmasapan egoist nutuklar atıp bizleri övülmek ve tapınmakla zorunlu kılmıştır? bu kadar aciz bi varlık mıdır ki bilmem kaç günde yarattığı kendisine denk tutulamayacak gariban yaratıklardan umar ve onay beklemektedir? eğer tanrı bir gün karşıma çıkarsa ona ilk soracağım soru 'çok mu yalnızsın abi?' olacaktır. neden derseniz sen tut çamurdan adam yap güneş yap uzay yap sonra otur lego gibi onun bunun ateisti putperestiyle uğraş.. olucak gibi değil.. son olarak şunu eklemek istiyorum insan yapay zeka sahibi bi varlıktır takdir edersiniz ki kendi kendini geliştirebilen yapay zekalar usta-çırak misali kendini yaratan zekayı geride bırakabilir; buyur burdan yak: (bkz: hal9000)

edit:satanist olmak için öncelikle tanrıyla beraber pack olarak gelen şeytanı benimsemek gerekir.bu da tanrı inancını zorunlu kılmakla beraber onun varlığını kabul edip karşısında yine insan tarafından yaratılan zıt imge şeytanın tarafı olmaktır.benim ne tanrı'yla işim olur ne de şeytanla ben samsunlu bir balıkçıyım..takam küçük hem..

edit:eksileri bol bol sunan arkadaşlar antitezlerini sunarlarsa besmele getirip namazıma başlarım..
Bir tanrı var ise bu böyle olmamalıydı.
umarım bir tanrı vardır.
uyan tanrım.
uyan.
"zike zike seveceksiniz, zike zike.."

cehennem suresi, birinci ayet..
bu hususta zaten bir gün ne kadar kıymetli ve ihtişamlı olduğunu kabul edecek es es kuralına bağlı olarak, ama umarım çok geç olmadan anlamış olur. allah tez yoldan ıslah etsin zavallıcığı.
yazılanlar üzerinden yorum yapmak gerekirse bahsedilen tanrı bizim inandığımız allah'tan oldukça farklı, inanmak için bunu istemek lazım ve önyargısız bi' şekilde araştırmak, inanmıyorsanız bile en azından saygı duyup yaratıcıya karşı abi falan şeklinde cümleler yazmamak gerekir, kısacası gerçekten bilinip inanıldığı sürece hiç bir zaman hissedilmeyecek olan duygu.
(bkz: ilahi adalet)
sanıyorum inanmadığımız şeye saygısızlık etmek büyük ayıp olur. ancak yazarların üslubundaki mizahi dilden biraz çakmak için kafayı seccadeden kaldırmak farz olur..
cehennemde zebanilerle kanka olmak istemektir .
(bkz: nerden bildin benjamin)
israil var midir? vardir. peki seven var mi? heee. demek ki, yanlis onermeymis.
insanın kendisiyle dalga geçebilmesi kendini tiye alabilmesi ne kadar güzel bir şey değil mi? yalnız bunları yaparkende çok fazla ileri gitmemek lazım yoksa kendi kendini tiye alırken aynada aksin yrrak gibi adama afedersin dönüşebilir. beş ay mı ne olmuş bunu yazalı insan çok topaç bir ürün. hakaten ergen saşması şeyler yazmış çocukcağız. neyse diyeceğim o dur ki tanrının varlığını bilip sevmemek seçeneği hala mevcuttur ama ben beyaz tarafa geçmişim kısa bir zamanda. şu anki halimle şu başlığı sol fıreymde görsem allah allah ne günlere kaldık tövbe haşa demem ama yazık derim çocuğa kafası çok açık çok rasyonel derim. entryim burda bitti amin. tövbe haşa.. bu arada orphaned land in mabool albümünü bütün mahmut tuncer şoğ hayranlarına tavsiye ederim. son olarak yrrak gibi adamdan bir kuple geliyor:

--şıpoyler--

eğer tanrı bir gün karşıma çıkarsa ona ilk soracağım soru 'çok mu yalnızsın abi?' olacaktır. neden derseniz sen tut çamurdan adam yap güneş yap uzay yap sonra otur lego gibi onun bunun ateisti putperestiyle uğraş.. olucak gibi değil..

--şıfıstır--

kendimin amına koymak istiyorum.