1. 13.
  insanın kendisiyle dalga geçebilmesi kendini tiye alabilmesi ne kadar güzel bir şey değil mi? yalnız bunları yaparkende çok fazla ileri gitmemek lazım yoksa kendi kendini tiye alırken aynada aksin yrrak gibi adama afedersin dönüşebilir. beş ay mı ne olmuş bunu yazalı insan çok topaç bir ürün. hakaten ergen saşması şeyler yazmış çocukcağız. neyse diyeceğim o dur ki tanrının varlığını bilip sevmemek seçeneği hala mevcuttur ama ben beyaz tarafa geçmişim kısa bir zamanda. şu anki halimle şu başlığı sol fıreymde görsem allah allah ne günlere kaldık tövbe haşa demem ama yazık derim çocuğa kafası çok açık çok rasyonel derim. entryim burda bitti amin. tövbe haşa.. bu arada orphaned land in mabool albümünü bütün mahmut tuncer şoğ hayranlarına tavsiye ederim. son olarak yrrak gibi adamdan bir kuple geliyor:

  --şıpoyler--

  eğer tanrı bir gün karşıma çıkarsa ona ilk soracağım soru 'çok mu yalnızsın abi?' olacaktır. neden derseniz sen tut çamurdan adam yap güneş yap uzay yap sonra otur lego gibi onun bunun ateisti putperestiyle uğraş.. olucak gibi değil..

  --şıfıstır--

  kendimin amına koymak istiyorum.
  ... merdo
 2. 12.
  israil var midir? vardir. peki seven var mi? heee. demek ki, yanlis onermeymis.
  ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 3. 11.
  (bkz: nerden bildin benjamin)
  ... zemberek yılanı
 4. 10.
  cehennemde zebanilerle kanka olmak istemektir .
  1 ... pesimistyla
 5. 9.
  sanıyorum inanmadığımız şeye saygısızlık etmek büyük ayıp olur. ancak yazarların üslubundaki mizahi dilden biraz çakmak için kafayı seccadeden kaldırmak farz olur..
  1 ... merdo
 6. 8.
  (bkz: ilahi adalet)
  -1 ... selfless
 7. 7.
  yazılanlar üzerinden yorum yapmak gerekirse bahsedilen tanrı bizim inandığımız allah'tan oldukça farklı, inanmak için bunu istemek lazım ve önyargısız bi' şekilde araştırmak, inanmıyorsanız bile en azından saygı duyup yaratıcıya karşı abi falan şeklinde cümleler yazmamak gerekir, kısacası gerçekten bilinip inanıldığı sürece hiç bir zaman hissedilmeyecek olan duygu.
  2 -1 ... clementine kruczynski
 8. 6.
  (bkz: tanrinin var oldugunu bilip nefret etmek)
  -1 ... malafatov
 9. 5.
  bu hususta zaten bir gün ne kadar kıymetli ve ihtişamlı olduğunu kabul edecek es es kuralına bağlı olarak, ama umarım çok geç olmadan anlamış olur. allah tez yoldan ıslah etsin zavallıcığı.
  ... kenafir bakisli
 10. 4.
  "zike zike seveceksiniz, zike zike.."

  cehennem suresi, birinci ayet..
  5 -2 ... ayaz