1. 1.
  Düşünme zaman kavrami ustune kuruludur. Tanrı gecmisi de gelecegi de bilir. dusunurse kendi icinde celiskiye duser ve zaman kavramina bagimli hale gelir. o halde dusunemeyen bir tanri gelecegi kurgulayabilir mi? kurgulayan varlik kurguladigi seyi kurgulamadan once bilebilir mi? seklinde icerige sahip konudur.
  5 -6 ... mental half life
 2. 2.
  (bkz: ilgilenmeyince susan bebek)
  1 ... a nick
 3. 3.
  tanri olarak nitelendirilen seyin olmamasindan kaynaklanan bir durumdur.
  2 -4 ... revolter00
 4. 4.
  tanrının düşünme kabiliyetini irdeleyecek kadar büyüdüğünü sanmak durumunda yeni ergen çocuksu insan başlıklarını 100 metreden tanımak gibi birşeydir.
  (bkz: tanrıyı tanıdığını iddia etmek)
  (bkz: tanrıyla konuşmak)
  (bkz: tanrı diye birşey yoktur Allah vardır)
  ... yagmurunsesi
 5. 5.
  tanrının zaman ve mekan üstülüğü ile teologlarca ve metafizik filozofları tarafından açıklanır. Ve de denir ki "insan etrafındaki her şeyi kendisinden yola çıkarak inceler. tanrıyı da kendisinden yola çıkarak ve kendisi ile ortaklıklar kurarak inceler. ancak tanrı zaman ve mekan üstüdür. dolayısıyla tanrının mutlakiyeti ve yetileri insan ölçütleriyle karşılaştırılamaz."

  yani bu arkadaşlar diyor ki: "tanrı düşünme kabiliyetine sahiptir veya değildir. çünkü sahip olması veya olmaması gibi bir durum da sözkonusu değildir. düşünmeye ihtiyaç duymaz. düşünmek insani bir davranıştır. tanrı düşünme kabiliyetinin yaratıcısıdır. "

  geçmiş ola.
  2 ... bir dakikanizi alacagim canim
 6. 6.
  dusunmenin tanimina uyan diyalektik olarak tanrinin dusunme yetisi uzerine kurulu bir analiz.
  ... bulamazsin benim gibi seveni