bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Öz ve öz türkçe olan güzelim kelimemize her türlü şeyi söyleyen kesimdir. (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
    (bkz: yobaz)
    7 -5 ... dahii
  2. 2.
    ispanyollardır, ki kendilerince de haklıdır.
    4 -2 ... arabaciarabayatasget
  3. 3.
    yabanci filmlerden duyduklari turkce "tanri" kelimesini kullanacaklarina, arapca "allah" kelimesini kullanmayi tercih eden insanlardir.
    1 -2 ... radament
  4. 4.
    muhtemelen haklı olan kimselerdir. zira tanrı kelimesinin eski hali olan tengri muhtemelen çince'den türkçe'ye geçmiştir. çince'deki orijinal hali ise tein*- kelimesi ile başlayan bir birleşik isimdir.
    -2 ... osiris
  5. 5.
    öz be öz türkçe bir kelimedir.çinceye geçmesi ise çinin kuzeyinde bir dönem hüküm sürmüş türk menşeili tabgaç hanedanının etkisiyle olmuştur.
    4 ... istemihan
  6. 6.
    yıl : 2000 yer: istanbul da bir lise
    ders : din kültürü ve ahlak bilgisi

ö: öğretmen
    f: okulda popüler olmaya çalışan kendini zeki zanneden bir öğrenci

din kültürü dersi öğretmeni genç, gayet modern, kibar ve zeki sayılabilecek düzeydedir.

ö: çocuklar tanrı nedir?
    f: söyleyebilir miyim?
    ö: peki
    f: tanrı puttur, taştır hocam. olmayan birşeydir.
    ö: olur mu evladım? tanrı arapça rab kelimesinin türkçesidir. allah ise ismidir.
    f: sizin söylediklerinize inanmak zorunda mıyım?
    ö: tabiki hayır evladım, istediğine inanabilirsin.
    f: sağol

edit: yorum yok, taşlama yok, altında aranacak bir şey yok. sadece o gün şahit olduğum bir diyalog. aklıma geldi yazdım.
    4 ... darkerway
  7. 7.
    islam dini tek tanrılı dinlerden biridir.Müslümanlar* için tanrı:allah*'dır.
    3 -2 ... gamze
  8. 8.
    tanrı'nın dişisi yani tanrıça kelimesinin de var olması neticesiyle tanrı kelimesini kullanmak isteyenleri ihtilafa düşüren kelimedir.
    1 -1 ... tudor lodge