1. ?.
  asırların en büyük yalanıdır.
  4 -6 ... cadeau
 2. ?.
  geyik değil, doğruluğu kanıtlanmış olandır. ayrıca tanrı değil, allah. ve tespit değil, götten uydurma bir serzeniştir...

  allah'ın işi gücü yok, sırf bu icraatlarına geyik diyelim diye zamanında cüzi iradeyi bizlere bahşetmiş olsun öyle mi?
  vay, vay, vay...
  (bkz: yapay zeka)
  5 -9 ... ashaf
 3. ?.
  tanrı iradeyi herkeze, aklı bazılarına vermiş gerçeği.
  2 -4 ... ifrit
 4. ?.
  bu entry yazmak ya da allahın bize verdiği iradeye inanmak her ikiside bizim kendi irademiz değilmidir.bu entryi yazmak hele hele nufusunun %99 unun müslüman olduğu etrafında sürekli ezan sesi duyduğu ülkede bu entryi yazmak kişinin iradesinin sonucudur fakat tek amacı din karşıtı olmak olan guruh bu entryi yazarken kullandığı, topluma karşı kullandığı iradeyi nasıl göz ardı eder.
  3 -2 ... bado
 5. 1.
  başlığın son kelimesinin silinmesi halinde altına yazılanların anlam kazanacağı türev integrali.

  (bkz: biri hepimizi silecek)
  1 -2 ... freud
 6. 2.
  yaptıklarının sorumluluğunu almak istemeyenler tarafından ortaya atılmış sorunsaldır. *

  (bkz: iradesi olmadığını düşünen insan modeli)
  1 -1 ... november76
 7. 3.
  din düşmanlığı yaparak entellektüel kişiliğe büründüğünü zanneden kişi cümlesi.sen sürekli kötülük yapacaksın verilen iradeni kullanarak, sonrada tanrı beni durdursun diye bekleyeceksin. cehennem niye yaratıldı o zaman diye sormazlar mı adama? velevki sordular, işte cevabı:

  (bkz: zalimler için yaşasın cehennem)

  edit: o güzel iradenle nasıl da basıveriyorsun eksiyi. sonrada geyik diyorsun...
  2 -5 ... ispati
 8. 4.
  yeni bir geyik. bazılarına, iradeyi kaldıracak insanlara vermelidir ki dünyada böyle "büyükcene kötü bir şey olupta" ufacık beyni olanın "cevab"ını bulamayacağı bir mevzuda ahkam kesmesin, "tanrı buna nasıl göz yumuyor" demeyelim. beyin çok önemlidir, önce işlem yapmalı insan, sonra iyiyi kötüyü öğrenip seçimi yapar.
  1 -1 ... kobayashe
 9. 5.
  öteki tarafta görürsün geyiği.
  3 -1 ... archytct
 10. 6.
  tanrı izin vermediği hiç bir duayı size ettirmezmiş. eğer kaderinizde varsa o fikri o eylemi yaparsınız. kaderi değiştirecek olan tek etki duadır. duayı edebilmemizde kaderimizde olmalıdır. anlaması güç fakat basit. insanlar seçimi kendileri yaptığını düşünür fakat akla ilk gelen iyi ile kötü sadece iradedir. yapılan eylem değil.
  1 ... cadeau