1. 1.
    benim küçükken kafamda canlanan tanrı modeli buydu: https://i.hizliresim.com/9NbWqN.png

yüzü dümdüz, herhangi bir detay yok, tüm bedeni kahverengi, insan vücudunda ve oldukça uzun (4-5m)

şimdilerde ise koca beyaz bir ışık topu olarak düşünüyorum.
    1 ... bituhafadam
  2. 2.
    Ben kendisini tahayyül edemiyorum.
    ... ssato
  3. 3.
    Şüphesiz ki Tanrı'nın belirli bir şekli yoktur. Onu belirli bir şekle koyma çalışanlar için azapların en büyüğü vardır. Derileri yanana kadar yakılacaktırlar. Tanrı'yı tasavvur etmeye çalışanlar bilsin ki lanetlenmişlerdir.
    1 -7 ... cimbomlu yazar
  4. 4.
    tanrıyı nasıl hayal ediyorsunuz
    -2 ... alpertunna
  5. 5.
    Ss aldım.
    -2 ... rabb in gordukleri
  6. 6.
    (#40015263)

sakin ol amına koyim. hayal gücü bu. default olarak bi kalıba sokuyor yaratıcıyı.

ortada bilinçli dönen bir durum yok. hemen yanacaksınız falan..
    4 -3 ... bituhafadam
  7. 7.
    erkek, kocaman, duman gibi ve gokyuzunde yasayan bir seydi ben kucukken,
    o erkek olmasi da ataerkil bi ulkeyiz ya oyle kazinmis kafama ben tee kucukken bile..
    1 ... firederiknice
  8. 8.
    küçükken:
    (bkz: üçgen dağ)
    çocukken subliminali fazla kaçırdım demek ki.

şimdi imgeleyemiyorum.
    3 -2 ... liliith
  9. 9.
    Küçükken uzun gri sakalları olan, elinde asasıyla yaşlı bir kraldı gözümde. Şimdi ise kafamda tanrı deyince evren canlanıyor. Yıldızlar galaksiler ve gezegenlerle dolu bir resim oluşuyor kafamda. Konuşmuyoruz ama eskiden konuşurduk.
    2 -1 ... saudades sem fim
  10. 10.
    bir şeyler deniyor, elinde kocaman bir büyüteç. izliyor olanı biteni. bazen ufak müdahaleler, bazen felaketler. sınarken sınarken dalıp gittiği de oluyor. çünkü bazı acılar dengeli dağıtılmıyor. biri açlıktan ölürken öteki zevki sefa içinde yaşıyor mesela. küçücük bir çocuğun canı eziyetlere mal oluyor. buna rağmen seviliyor, anılıyor, bazen de korkuluyor ondan.
    4 -1 ... gunesiuyandiralim