1. 1.
  tanri herseye muktedirdir, gecmisi ve gelecegi bilir, o gaybi bilendir fikri ustune kurulu bir sistemin sahibinin basi ve sonu belli olan birseye, sonu belli oldugu ve degismeyecegi halde peygamber gonderip sanki degisecekmis gibi bir izlenim uyandirmaya calismasidir.
  1 -11 ... mental half life
 2. 2.
  (bkz: öğretmenlerin sınav yapmasının gereksizliği)*

  aklı ba$ında müslümanın ve inanan bireyin önemsemeyeceği sorudur. lakin bazı sapıtmaya meyilli insanlar bu sorunun cevabını arayarak güzelim hayatını bo$a geçirmeyi tercih etmektedir.
  2 -3 ... whereismywings
 3. 3.
  peygamber gönderilmesinin nedenini kavrayamayanların ortaya attığı bir düşüncedir.

  Allah, unutulan nimetleri hatırlatsınlar, aklın gizli kalmış kabiliyet ve yeteneklerini ortaya çıkarsınlar diye peygamberleri gönderdi. *
  7 -4 ... dibi dibi rek
 4. 4.
  bu durum bir oyunun save dosyasını indirmeden career modda oynamaktır.yani oyunun sonunda işte araba ,kupa vs. kazanılacağı bilinir fakat genede oynanır.
  ... giordanobruno
 5. 5.
  gereksiz basliklar kategorisine girmis basliktir benim icin. peygamberler neden gereksiz olsunlar ki? cahiliye dönemlerinde insanlari dogru yola sevk eden birseyler ögreten onlardi. bu günlere gelebildiysek mutlaka onlarin da payi vardir. *
  2 -2 ... soul
 6. 6.
  kader kavramını kaba etlerinden anlamış insanların mevz-u bahis iddianın ara ara doğruluğunu düşündükleri test edilip, onaylanmıştır.
  1 ... defuser
 7. 7.
  bu çağda doğru olan düşüncedir. artık internet var, tv var, radyo, cep telefonu var. peygambere ihtiyaç yoktur. yeni bir kitap göndermeye karar verse, bir site kurar, kitabı direkt internetten download edilebilir. hatta ilahiler de mp3 olarak download edilebilir. hem böylelikle allah'ın kitabını satarak para kazanan din tacirlerinin, allah'ın dinini anlatıp para kazanan hoca, şeyh takımının önüne geçilmiş olur.
  1 ... tralliani
 8. 8.
  dini bildigisi zikim kadar olmayan bünyelerin aforizmasidir.

  allah demez mi olm sonra ' sektir git i$ime kari$ma ' diye.

  amin.
  2 -1 ... zehir
 9. 9.
  gereksizdir. katılıyorum ben olsam mail atardım sonuna da ''bu maili onbeş kişiye forwardla :p'' tarzında bi'şey yazardım. hatta çok sevdiğim kullarımı da feysime emesenime falan eklerdim.
  1 ... kartal penchesi
 10. 10.
  herkes ile birebir görüsecek hali yoktur.
  cep calar: dililililili. . . .
  - alo , alo , alo
  baglanti kopmustur tekrar calar. . .
  - ( arayanin telefon sapigi sanan kisi) : ne var lan ! ? !
  - ( okkali bir ses tonuyla) : ben allah !
  - höngk ?
  ... kale